Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4

Blachowski_, 7 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tą moc, napęd i masę auta ekonomiczny i elastyczny silnik zdecydowanie polecam !
Zawieszenie : łączniki stabilizatora
Auto bardzo ekonomiczne jak na moc i napęd którym dysponuje. Aktualnie po wgraniu nowej mapy na 210 koni mechanicznych auto pali średnio 2 setki oleju napędowego więcej przy czym na trasie przy prędkościach 160 - 180 km/h średnie spalanie wynosi 7 l ropy. Tyle paliła moja skoda felicia przy 120 km/h. Co do przyspieszeń są niesamowite. Do setki auto na tej mapie rozpędza się w 7.5 sekundy, natomiast prędkość maksymalna pozostała praktycznie bez zmian (GPS pokazał 225 km/h). Jedyny dla mnie widoczny mankament to mały zbiornik paliwa, brak osłony silnika od spodu oraz cholernie słabe przednie zawieszenie. Czas zainwestować w poliuretan. Tak czy siak polecam jak najbardziej. Mój model 2004 rok full opcja bez nawigacji i automatu (nie wiem czy były skrzynie automatyczne) kupiłem od pierwszego własciciela z przebiegiem 145 tys. km za 13 tysięcy złotych. Nie ma szans żebym kupił inne auto z tym napędem, wyposażeniem i silnikiem za tą cene co kupie za 13 tysi ? Grande Punto ? Albo zajechaną a4 b5 ? ale ta to już bez napędu. Bo audi allroad kosztuje srednio trzy razy więcej. Także zdecydowanie polecam. Pozdrawiam Wszystkich Alfistów :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW [l/100km]

5,4