Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4

Zygmunt, 6 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest bardzo komfortowe. Następne auto to bęzie Alfa 159
Układ elektryczny : Świecący się Check Engin - po diagnostyce nie wykazuje błędu.
Samochód bardzo wygodny, idealny do długich podróży. Przez cały okres użytkowania nie miałem z nim większych problemów. Jedyny minus to ciasnawe wnętrze i niezbyt duży bagażnik.
Silnik 1.9 JTDm to najlepszy diesel na rynku, jest tani w obsłudze, bezawaryjny i posiada odpowiedni moment żeby rozpędzić to auto.
Skrzynia biegów działa prawidłowo, jest 6 biegowa.
Samochód bardzo komfortowy, zawieszenie tłumi wszystko a układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny.
Nie mogę mieć zastrzeżeń, widoczność jest bardzo dobra mino małych lusterek. Słupki boczne nie przeszkadzają mi jak to było w Hondzie.
Niby wszystko jest na swoim miejscu ale np. podgrzewanie foteli miało włącznik nisko pod fotelem, kto to wymyślił?
Klimatyzacja chłodzi, jedna z lepszych jakie miałem w autach. Na ogrzewanie trzeba zimą trochę poczekać.
Przestrzeni nie ma zbyt wiele ale jest bardzo komfortowo.
Do wnętrza pojazdu nie dostają się dźwięki z zewnątrz poza lekkim pyrkaniem silnika zwanym potocznie klekotem.
Samo auto nie wymaga dużych nakładów ale są elementy, które potrafią zaskoczyć np. tarcze hamulcowe (900 zł tylko na przód), osprzęt silnika dość tani.
Auto warte swojej ceny, bardzo dobrze wyposażone, komfortowe i inne niż wszystkie.
Z drobnych usterek to potrafi się zapalić check engine i to totalnie bez powodu, drobne wycieki spod turbiny i uszczelniacza tylnego wału.
Nie miałem usterek tego typu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD M-Jet 150KM 110kW [l/100km]

Alfa Romeo 156 II Crosswagon Q4