Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Kombi

użytkownik, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo elastyczny i niezawodny
Bardzo dobre i doskonale wyposażone auto za stosunkowo niska cenę. Dynamiczny silnik i komfortowe zawieszenie. Można się czepić kilku szczegółów, ale trzeba pamiętać że doskonałego samochodu nie ma. Kupiłem go z przebiegiem 150 tys. Przejechałem 32 tys. i naprawdę jestem zadowolony. Wkurzające jest tylko ciągłe odpowiadanie na pytanie \"czy się nie psuje?\"
Kultura pracy silnika zaskakująco dobra. Cicho i bardzo elastycznie. Przed zakupem obawiałem się czy sprosta moim wymaganiom (chciałem dynamiczne auto). Jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 32 tys. km bez najmniejszych problemów.
Nie mam zastrzeżeń.
Bardzo dobrze się prowadzi - precyzyjny układ kierowniczy i bardzo komfortowe zawieszenie.
Bez zastrzeżeń.
bez zastrzeżeń
klimatyzacja automatyczna działa doskonale - trzeba tylko dbać. Ogrzewanie zimą też bez zastrzeżeń.
o ile pasażer na przednim siedzeniu ma komfortowe warunki, o tyle pasażerowie na tylnej kanapie niestety nie do końca. Ja i żona jesteśmy wysokiego wzrostu - powyżej 1,8 metra - więc wszystko jasne.
przy większych prędkościach trochę hałasu jest. W moim przypadku to głównie opony.
Dzięki złym opiniom tego auta wyrobionym na silnikach benzynowych, można je kupić bardzo tanio jak na klasę, wyposażenie i komfort jazdy. Ja osobiście z samochodu jestem bardzo zadowolony. Jedynym mankamentem jest zawieszenie, które zużywa się szybciej niż w poprzednim aucie. Ale wszystko się bilansuje z niską ceną zakupu samochodu oraz z komfortem jazdy. Zużycie paliwa na bardzo dobrym poziomie. Jeżdżę dużo w mieście, ale na trasy też wyjeżdżam - średnio wychodzi 5,7 - 6 l/100km.
Opinię wyraziłem powyżej. rewelacja!
Dwa razy spalił mi się opornik wentylatora chłodnicy. koszt 45 zł, wymiana samodzielna (3 min.) zdarza się spalona żarówka (2 razy w roku)
poważnych usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]