Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Kombi

Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 156 II Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Cóż dodać jest piękna.
Moc jest duża, lecz łatwo ją podnieść do 210-220 koni.
Na dużych mrozach ciężko wchodzil czasem pierwszy bieg. Po wymianie oleju w skrzyni problem ustał.
Prowadzi się jak marzenie, lecz czuć czasem ciężki przód przez duży silnik diesla. Jednak nadal prowadzi się dużo lepiej od Bmw e46
Brak zastrzeżeń, jedno ognisko korozji wielkości dwóch milimetrów na tylnej klapie.
Trochę mała jest tylna szyba, ale można się przywyczaić.
We wnetrzu Diesain wygrał z funkcjonalnością, najbardziej irytuje mnie włącznik podgrzewanych foteli, jest on umiejscowiony pod siedzeniem, a kontrolka od włączenia jest z boku fotela koło pasa bezpieczeństwa.
Z tylu trochę mało miejsca ale za to bardzo wygodnie.
Auto wyciszyłem matami, jest bajka podobnie jak w w220
Przez dwa lata, padło łożysko oraz rura dolotowa (to przez podniesiona moc) guma została zastąpiona rura stalowa
Auto sprawuje się bardzo dobrze, od dwóch lat nie zawiodło ani razu. Prowadzi się bardzo dobrze silnik ma sporą moc a po trasie nie ma dużego apetytu na paliwo. Na autostradzie schodzi poniżej 7 Litrów. Dużo ludzi narzeka na wielowachaczowe zawieszenie, nie wiem jak fabryczne wachacze wymieniłem przy 120 tysiącach, gdzie ponad 70 tysięcy km pokonała na felgach 19 stkach i obniżonym zawieszeniu. Teraz założyłem wachacze trw i jest spokój, polecam zainwestować w gumy zawieszenia poliuretanowe.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 175KM 129kW [l/100km]

7,3