Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Sedan

Alfa Romeo 156 II Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja podwozia
Układ elektryczny : przymarzające szyby
Zawieszenie
Auto posiadam już 2 lata, przejechałem nim ponad 100 tys km, codziennie jeżdżę nim do pracy robiąc ponad 100 km, jedyną usterką która mnie spotkała to zaklejona przepustnica przy EGR, wystarczyło pchnąć palcem i auto odpaliło, oczywiście jak to w silnikach diesel trzbea czyśćić EGR więc jest to typowe dla każdego auta z dieslem nie tylko dla Alf. Ogólnie rozpowszechniona opinia o psujących się Alfach to jedynie mit w przypadku silników JTD, gdyby Alfa nie wpadła z wariatorem w silnikach benyznowych było by to auto najlepsze w swoim segmencie. Jedynymi wadami z którymi miałem styczność to zawieszenie które wymieniłem 4 miesiące temu. Bardzo polecam to auto dla fanów motoryzacji, chętnie kupie ponownie alfe jeśli będę wymieniał auto
bardzo niezawodny silnik, mało pali i ma dobre osiągi jak na tą pojemnoiść
układ jezdny jest bardzo dobry jednak ukazuję swoją słabość zaraz po najechaniu na nierówność, słabe zawieszenie z tyłu jak na tak duże auto, przy 5 osobach i bagażach często się zdarza że koła obcierają
zaskoczyły mnie lusterka zewnętrzne, siedząc na miejscu pasażera widać praktycznie tyle co się powinno widzieć na miejscu kierowcy, pomimo że lusterka są ustawione prawidłowo
koszty utrzymania są zaskakująco niskie pomimo wielu opinii,
stosunek jakości do ceny jest idealny, posiadam wersje z bose oraz z beżową skóra, u autach konkurencji z tego samego segmentu tego brakuje
często przepalające się żarówki świateł pozycyjnych, ponieważ posiadam ksenony nie wypowiem się o światłach mijania, zimą często przymarzają szyby i nie da się otworzyć, kolejną usterką jest wężyk podciśnienia koszt naprawy 10 zł i samodzielna wymiana w 10 min bez ubrudzenia się i znajomości podstaw wszechświata motoryzacji, każdy to może zrobić
zawieszenie które jest bardzo podatne na nierówności

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 140KM 103kW [l/100km]

5,3