Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Sedan

Himen, 5 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 156 II Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawde dobra konstrukcja,ten silnik przekonał mnie do diesli.
Karoseria : Lakier. Poprostu słaba jakość lakieru.
Zawieszenie : Autostradowe. Z niskopro filowanymi oponami, przez miasto jedzie sie jak przez pole minowe ( dziury studzienki )
Samochód piękny i nietuzinkowy,jeździ ich mało a fanklub jest świetny. Ma duzo zalet,ale wad też jest sporo... Samochód nie dla każdego. Nie jest idealny ale jestem dumny z jego posiadania, ojciec ma dwie alfy, zaraził mnie pasją do marki, nie planuję zmieniać mojej aktualnej belli ale następny samochód też bedzie z pod znaku tej marki. Opinie wystawiam rzetelną z racji, że posiadałem samochody różnych marek.
Dałem 5, ponieważ jak na diesla z tamtych lat jest cichy i nie ma wibracji. Moc do normalnej jazdy wystarcza, nadrabia elastycznością i niskim spalaniem. Jedyne co przeszkadza to delikatna turbo dziura, ale tak jak pisze, to jest leciwa jednostka.
6 biegów, 1500 obrotów przy 90km/h. Krotkie trzy pierwsze biegi,pracuje dobrze. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić to specyficznie spadający szósty bieg.
Prowadzi się jak po szynach, Pełne połączenie z kierowcą, a do tego jest całkiem komfortowe. Jednak drogie w naprawach i ... pomimo kupywania droższych części szybko się poddaje i do ucha dochodzą jakieś stuki i tym podobne. Polskie drogi, wystające na 5 cm studzienki i równie głębokie koleiny na głównych drogach. Ni zawsze idzie je ominąć.
Lakier fatalnej jakości... do tego problemy z rdzą. Zdecydowanie najsłabszy element całego zamochodu. Każdy przejazd szutrową drogą jest postrachem dla właściciela.
O dziwo jest super. Lusterka pomimo, że są małe to widać sporo. Auto nie jest duże,łatwo je wyczuć. Minusem jest spory promień skrętu.
Jest dobrze. Schowki są dosyć małe ale łatwo je rozplanować. Pozycje za kierownicą można znaleźć nie zależnie od wzrostu.
Dosyć szybko we wnetrzu jest ciepło,klima jak sprawna to chłodzi prawie od razu.
Jeżdżę sam lub we dwoje,ale z tyłu jest naprawdę dobrze jak na te klase auta. Bagażnik jest spory,ale otwór mógł by być większy.
Bardzo dobre,przy wyzszych prędkościach słychać jedynie opony. 215/45/17
Pali mało,ale do wymiany np. Filtra powietrza potrzebny jest kanał,także z każdą duperelą jestem skazany na serwis. Po za tym trzeba dbać o zawieszenie i konserwować lakier.
Dał bym 5 ale za samochód zapłaciłem powyżej ceny rynkowej. Za te pieniądze miał bym samochód niemiecki który bym łatwiej kiedyś odsprzedał,za części bym płacił mniej... ale nie o to chodzi w motoryzacji.
Czasem jakaś kontrolka się zapali bo gdzieś nie styka. Po za tym trzba uważać na teleskopy tylnej klapy.
Słabe zawieszenie i fatalny lakier... a do tego rdza. O ile zawieszenie się wymieni,rdze usunie, to naprawy lakieru są straszne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 140KM 103kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW