Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Sedan

Maciek_156, 16 lat temu
Silnik 1.9 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 156 II Sedan 1.9 JTD 150KM 110kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Inne : To druga moja alfa - długo szukałem takiego egzemplarza i wszystko o nim wiedziałem
To moja druga alfa 156 i jest jak zawsze rewelacyjna. Usterkowość tych aut to mit rozpowszechniany przez ludzi którzy też chcieliby jeździć takimi samochodami, ale z wielu przyczyn są one po za ich zasięgiem. Jak dba się o samochód, robi przeglądy w terminie to nie ma z nim żadnych kłopotów
150KM w turbodieslu nic dodać nic ująć
Do tyłu mogłoby być lepiej, ale są lusterka
Wszystko pod ręką
Automatyczna klimatyzacja dwustrefowa sprawuje się doskonale.
Z przodu jest bardzo dobrze, a z tyłu jeżdżą tylko dzieci.
Jak na diesla jest cicho, przy wyższych prędkościach słychać tylko szum powietrza.
Zużycie paliwa w 16 zaworowym turbodieslu jest trochę inne od zwykłego diesla. Ten silnik pali zdecydowanie więcej podczas jazdy miejskiej (przy mocnym deptaniu z właczoną klimą może to być nawet 12l/100km), za to w trasie pełen komfort (przy prędkościach do 120km/h oscyluje w granicach 5.5l/100 - jeśli chcemy trochę poszaleć 180km/h - 8l/100km)
Kupiłem jeden z ostatnich egzemplarzy oferowanych w Polsce (końcówka produkcji) i uzyskałem prawie 30%upust
Brak
Podczas mrozów ubiegłej zimy (poniżej -30) zamarzła odma skrzyni korbowej (dopiero co go kupiłem i nie wiedziałem że trzeba go trzymać na obrotach aby miał odpowiednią temperaturę) i wessało olej przez uszczelnienia turbiny - efekt wymian turbiny na gwarancji (zaczęła hałasować po tym incydencie)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 150KM 110kW [l/100km]

7,3