Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Sedan

Mariusz z Bielska, 17 lat temu
Silnik 2.4 JTD 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 156 II Sedan 2.4 JTD 175KM 129kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Ja uważam że do dziś to jednen z najpiekniejszych samochodów, i oto chodzi, jak wszedzie zdarzają się pewne uwagi ale nie ma na świecie auta które byłoby w każdym roku eksploatacji idealne. Autko jest godne polecenia, szanuj je a na pewno odpłaci ci tym samym.
Silnik fantastycznie przyspiesza, reakcja na naciśnięcie gazu natychniastowa, sama przyjemność, pięknie mruczy jak na diesla, cichy jak na diesla
bardzo precyzyjna, mały minus za skok lewarka zbyt długi
aż chce się przyspieszać w zakrętach, pieknie się prowadzi, nie lubi dziurawych dróg, szyko reaguje, pełny skręt skrajnie dwa obroty kierownicą, mały minus za trwałość na dziurawych drogach,
no cóż słupki z przodu lekko ograniczają widoczność, do tyłu też średnio bardzo przydałyby się czujniki parkowania
wzorowo, wszystko pod ręką, łatwe sterowanie radiem z CD, klimatronikiem
Klimatronic dwustrefowa automat wzorowo, bez klimy też świtnie działa, dość cichy wentylator
jeżdżę jak kierowca i tu jest wzorowa, jechałem jako pasażer wzorowo, z tyłu też bardzo przytulnie może bardzo wysokie osoby z tyłu moga mieć troche mało nad głową, ale to mnie nie dotyczy :-) 4 osoby wygodnie, 5 raczej na krótkiej trasie
jak na diesla bardzo dobre, szymy przy dużych prędkościach nie przeszkadzają,
bardzo dobra, miasto: 9L (komputer kłamie że 6,5) trasa: minimalne zużycie jakie udało mi się zrobić to: 4,7 Litra, ale max prędkość to 70-100 km, trzeba przyjąć że wykorzystując silnik w pełni na autostradach zużycie ok. 6,5 Litra (można jechać przez Niemcy 120-200 km/h)
Kupiłem roczne od dealera Fiata, ceny uzywanych bardzo korzystne
ciężko wymienia się żarówki z przodu, ale da się samemu, są inne marki że tylko serwis, autko 3 letnie czasem przy przyspieszaniu (przy pewnych obrotach silnika) zdarza się lekkie drżenie w drzwiach ? chyba tak coś dryga, ale czasem
po 2 roku po dwarancji 2 miesiące padł akumulator nie dało się auta odpalić, zwarcie
Alfa Romeo 156 II Sedan