Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

kris :), 5 lat temu
Silnik 2.2 JTS 185KM 136kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 159 Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pomimo twardego zawieszenia, prowadzi się nawet na nierównościach komfortowo, i cudownie prowadzi się w zakrętach
Silnik : problem z sterowaniem zmiennych faz rozrządu (albo rozciągnięty łąńcuch albo uszodzone czujniki położenia wałka rozrządu albo padnięte elektrozawory) standardowe błędy w tym modelu, ja wymieniłem wszystko
Inne : wypadanie zapłonu na LPG
to moja pierwsza Alfa Romeo, miałem doczynienia z innymi markami, więc zdecydowałem się na ten model. Jeździ się nim bardzo przyjemnie, bardzo ładnie wygląda, bardzo fajne wnętrze, jednak już mi sprawił problemy, znana przypadłość silników 2.2 JTS. ale o tym poniżej. masz pytanie? odpowiem kadziu19.89@wp.pl
silnik 2.2 o mocy 185 koni, w codzienniej jeździe nie czuć tej mocy, ale jak się puści go na trasę do bajka. pracuje cicho, natomiast już pokazał mi problemy, wyskakiwała kontrolka silnika, pod podpiętym komputerem okazały się standardowe błędy p0011,p0013 i p0014 (od problemów ze sterowaniem zmiennymi fazami rozrządu) problem dotyczy albo rozciągniętego łańcucha, albo uszkodzonych czujników położenia wałka rozrządu albo elektrozaworów. zmieniłem najpierw łańcuch i czujniki, ale okazało się że to elektrozawory, niestety musiałem je kupić nowe, i się udało problem znikł. w trakcie jazdy zaczął wypadać zapłon na 1 cylindrze, ale to podobno kwestia dobrego ustawienia po naprawie elektrozaworów, bo nie miał stałych parametrów, teraz jak jest już ze sterowaniem dobrze mam nadzieje że problem z wypadaniem zapłonu minie, bo mam też nowe cewki, i świece. koło pasowe na wale ma luzy, na szczęście kupiłem używane i czekam na zmianę, nowe nie dostępne nawet w serwisie w całej Polsce!!! dostępne jest tylko na ebay.de i koszt to około 1000 zł!!! ale jak już chodzi tak jak ma być to z pracy silnika jestem w końcu zadowolony
działa bardzo dobrze i precyzyjnie, nie haczą mi biegi, nie ma problemów z redukcjami itd. wsteczny działa bez zarzutu tak samo biegi po kolei, to moje pierwsze auto z 6 biegową skrzynią biegów, i dzięki temu ciut spada spalanie, które małe nie jest
prowadzi się go jak po sznurku, pięknie wchodzi się nim w zakręty, ładnie tłumi dziurki i nie tłucze, choć jest sztywno zestrojony
mój ma ryski i zadrapania, ale zero rdzy co mnie cieszy
ja nie narzekam na widoczność, mam 194 cm i wszystko dobrze widzę
skierowane ku kierowcy wskaźniki od paliwa, temperatury cieczy chłodzącej i oleju, wszystko pod ręką, pokrętła od nawiewu klimatyzacji i radio także. dla mnie super
bardzo szybko się nagrzewa w chłodniejsze dni, nie wiem jak klimatyzacja bo muszę nabić
miejsca z tyłu na kanapie troszkę mało, dla kierowcy i pasażera z przodu wg mnie super, w bagażniku przez ogromną butlę do lpg mam mniej miejsca
jest bardzo cicho
ceny są kosmiczne, koło pasowe wału nie dostępne w serwisie w całej polsce!!! dostępne nowe tylko na ebay.de za 1000 zł!!! aż mi gały wyskoczyły!!! dwa elektrozawory które musiałem wymienić kosmiczna cena w serwisie, łącznik stabilizatora droższy niż do hondy accord o 40 zł!!! kompletny łańcuch rozrządu prawie 1500 zł, bo są dwa łańcuchy. filtr powietrza 80 zł :D cewka zapłonowa 280 więc nawet nawet. ceny części nie są tanie...
przy 140 tysiącach przebiegu problemy z elektrozaworami... ale problem rozwiązany, kupiłem samochód za 16 tysięcy, fajny wygodny, z fajnym przyspieszenie, bo 185 koni to trochę jest, bardzo ładnie się prezentujący, i robiący wrażenie, mi najbardziej podobają się te dwie rury z tyłu :)
drobnej usterki jak na razie nie zaliczyłem, mam na razie te poważniejsze...
od początku jak go zakupiłem mam problem z niedziałającą instalacją lpg, podczas jazdy do domu z komisu wyłączył się z gazu, i zapaliła się kontrolka od silnika (po wymianie rozrządu i elektrozaworów problem rozwiązany), gość z komisu zrobił na swój koszt nową instalację, jednak po 400 km na gazie zaczął wypadać zapłon na pierwszym cylindrze, zmieniłem cewkę zapłonową i świece zapłonowe, ale po zmianie elektrozaworów muszę go teraz ustawić dokładnie, bo ma w końcu stabilną pracę silnika. przynajmniej tak gaziarze mówią. podstawowe błędy tego silnika to p0011,p0013,p0014, jeśli je masz to szykuj się na wydatek... nie mały

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 JTS 185KM 136kW [l/100km]

11,1