Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Tobiasz, 6 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Po prostu niezawodny.
Bardzo dobre auto w przystępnej cenie. Używane egzemplarze chodzą w naprawdę fajnych pieniądzach. Wcześniej miałem Alfę 156 i mimo kilku denerwujących i kosztownych usterek, spokojnie zdecydowałem się na Alfę 159 i nie żałuje. Auto bardzo wygodne, precyzyjne, kierowca czuje się w nim jak faktycznie "władca" auta. No i przede wszystkim jest to piękne auta - Włosi mają ten styl, ta linia nadwozia powala nawet dzisiaj.
Dobry JTD, póki co po ponad roku nie mogę naprawdę narzekać. Silnik może kulturą pracy nie powala, niemniej jest niezawodny. Ostatnio zrobione 1200 km w jeden dzień i żadnych problemów.
Krótki skok, precyzyjna. Naprawdę na plus.
No tutaj Alfa odjeżdża konkurencji w swojej klasie. Jeździłem kilkoma autami i naprawdę, Alfa trzyma się drogi wzorowo. Układ kierowniczy jest precyzyjny, czuje się auto.
Może być. Tylna szyba za wiele nie pozwala ujrzeć, ale czujki parkowania robią robotę.
Mało schowków, jedno miejsce na napój. Lepiej jak w 156, ale nie jest to Volvo.
Po prostu w porządku. Nagrzewa w miarę ok, klima też fajnie chłodzi.
Z przodu ok, z tyłu bardzo mało miejsca jak na auto tej klasy. Wyżsi będą cierpieć, na dodatek głową co chwile będą obijać się o podsufitkę. Ale, że na ogół jeżdzę sam lub w dwóch, to nie sprawia mi to problemu.
Do 120 km/h jest super. Powyżej gorzej, słychać już silnik, ale głównie szum opon i opór powietrza, ale na to już nie mamy wpływu.
Bardzo dobra. Używane egzemplarze kosztują naprawdę śmieszne pieniądze w stosunku do oferowanej jakości.
Regeneracja rozrusznika (200 zł). Nic więcej.
Póki co, jedynie koło pasowe do wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 120KM 88kW [l/100km]

6,7