Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : OK
Nie chwaląc sie ale w swoim życiu przerobiłem z 7 podobnej klasy diesli zęby zjadłem na VW Passacie B6 2.0TDI 140KM(BMP 8V) przy którym wymieniłem sprzęgło dwu mas pompowtryski wycieraczki pompe oleju i inne tego typu, VW touran 2.0TDI 140KM(BKD 16V) pompowtryski simens głowica pęknieta dwumas Mercedes c220CDI zawór od ogrzewania powtarzająca się usterka 150KM, ale jest OK BMW 520d 163KM najlepszy ale drogi usterka z jaką się spotkałem to szarpnięcia podcvzas jazdy + zapchany DPF Skoda Golf VI 1.9TDI 90KM Niezniszczalny!!! zero usterek ale jakość prowadzenia i wyciszenie już troche za stare Golf V 1.9TDi już nie tak dobry jak poprzednik!!! Mazda 6 2.0CD 143KM Activ fatelne auto servis 24h świece żarowe problemy z webasto silnik jak traktor No i w końcu Alfa Romeo 159JTDM 150KM(Fiat OPEL) common rail Alfa wypada przy tej całej naprawde dobrze wygląd bardzo ORYGINALNY jakość prowadzenia super w zakręty wchodzi jak perszing! pali sporo ale jest frajda z jazdy z tył mało miejsca jakość wykonania wnętrze super skóra ruda brąz Ho Ho!elastyczny silnik! Ogulnie jest to auto dobre ale jak ktoś napisał Nie dla każdego! Nie jako pierwszy wuzek żeby docenić trzeba troche pojeździć czymś innym żeby w wieku 50lat dosiąść pięknej młodej świerzej włoszki z kaprysem na paliwo ! Polecam taką przemiane może zaowocować wielką zmianą w waszym życiu
kultura pracy dobra z początku odczuwalna turbo dziura ale jak się przyzwyczaisz to może pozytywnie cie zaskoczyć
skrzynia jest dość oporna
na równych krętych drogach jest jednym z najlepszych jakim jeździłem natomiast jak pojawiąsie koleiny to auto się w nie nie mieści
ogulnie jest OK do tył i tak się nie patrzy przez szybę od tego są boczne lusterka!
Jest wspaniale ktoś napisał że drążek zmiany biegów przysłania przyciski. delikatnie ale tak po za tym jest to samochód stworzony z myślą o kierowcy więc ergonomia jest zdecydowanie lepsza od innych aut
klimatronic doskonały!!! zdecydowanie doskonały może troche jakość wykonania przycisku obrotowego słaba!
jeśli masz pow 190cm głową wybijesz dziure w suficie
wewnątrz jest bardzo cicho przy 190km/h można normalnie rozmawiać
jak lubisz szybką jazde pow 170km/h-200km/h to musisz liczyć 10-11L a jak do 160km to 8,5L
jest tania
auto sie poprostu nie psuje jak ktoś pisze że musi wymienić opony po 40tys albo sprzegło po 200tyś i narzeka że to źle to on chyba nigdy nie jeździł dieslami nowego typu jak VW B6 2.0tdi czy Honda accord 2.2cdti Mazda 6 2.0CD to nowa Alfa wypada Najlepiej!
J.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]