Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Tomek, 8 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Na wstępie zaznaczę ,że rok produkcji pojazdu 2011 a takiej opcji w ustawieniach ni ma całokształt wypada dobrze z plusem.
Co do mechaniki silnika nie mam problemów, silnik pracuje płynnie na wyższych obrotach nie słychać,że to diesel.
Przełączanie biegów odbywa się poprawnie, może troszkę gumowo,ale co do samej skrzyni nie mam zastrzeżeń.
Układ jezdny w moim przypadku zachowuje się dobrze, występuje pewien problem, ale jest to związane raczej z zawieszeniem silnika,chyba ten typ tak ma przy przełączeniu biegu odczuwam lekkie stuki na poduszkach, taka konstrukcja ale za to nie przenoszą wibracji na podłogę.
Nie mam zastrzeżeń widoczność jest dobra.
Tutaj jest słabiej, przy wrzucaniu biegów "do przodu" przytrafia się włączenie przypadkowe klimy lub obiegu zamkniętego, ale może się czepiam bo pewnie źle chwytam gałkę zmiany biegów.
Wentylacja i ogrzewanie działa dobrze podczas zimy nagrzewa się szybko za sprawą dodatkowego podgrzewania układu chłodzenia,troszkę trzeszczą wtedy kanały dolotu powietrza ale po nagrzaniu trzaski ustają.
To już zależy od wzrostu użytkowników, jak dla mnie miejsca jest wystarczająco z przodu z tyłu też nie jest źle, może przy foteliku dziecięcym nie ma zbyt dużo miejsca jak się mocno odsunie przedni fotel.
Wyciszenie kabiny jest dostateczne przy prędkościach powyżej 120km/h zaczyna robić się głośniej, ale tak jest w większości pojazdów tej klasy dużo zależy też od głośności opon.
Koszt utrzymania są na przeciętnym poziomie jeśli nie robimy zakupów i nie serwisujemy w ASO bo wtedy potrafią mocno wzrosnąć a niektóre podzespoły mechanicy zalecają oryginalne także należy się z tym liczyć!
W moim przypadku cena zakupu była dość atrakcyjna także się nie zastanawiałem nad zakupem i nie żałuję.
Jedyną usterką do chwili obecnej była awaria świecy żarowej.
Nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]