Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Adwenture, 5 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Tu muszę wybrać dwa oraz ZAWIESZENIE tak jak alfa jest przyklejony do drogi żaden samochód mi nie dał takiej frajdy a jednocześnie poczucia bezpieczeństwa
Inne : Inne bo choć progi lubi zzerac ale to bez przesady mój egzemplarz ma już swoje lata poprzednik z pewnością nie robił.
Jest to moja druga alfa, pierwsza GT następnie coś większego 159. Fenomenalne auto pod prawie każdym względem. Srednie spalanie 6l pod moją noga, pod noga dziewczyny od 5 do 5,5l. Ostatnio trasa 300km (60% ekspresowka) prędkość od 120 do 180km wyszła nam 5,5l/100km. Widoczność bardzo dobra, przyczepność doskonała. Jedynym mankamentem są progi lubi brać rdza ale ja mam alfe z 2006r więc nie ma tragedii. Faktem jest mało miejsca z tyłu. Koszty utrzymania pod względem kupna jakiś części oceniam na niski. Mało kto wie że silnik 1.9jtdm to jest ten sam silnik co opel vectra 1.9, przecież opel kupił od Fiata owy motor. Przy kupnie zwróćcie uwagę na łożysko bo w alfach idzie z piastą cena za które kupiłem nowe to 150zl lepszej jakości 200-300zl ale tu prędzej roznice cen robi nazwa niż jakość.
Silnik bardzo prosty, awaryjność jak u innych samochodach. Tu 100% sprawuje się reguła,, jak dbasz tak masz,, pilnować oleju co 10tys lat 5w30 wymieniać regularnie filtry i rozrząd nie ma prawa się nic zepsuć. Pamiętać wyłączyć klapy wirowych koszt 200zl plus ewentualne wycięcie.
Biegi przy 300tys km wchodzą bardzo dobrze, czasami raz na miesiąc jedynka nie chce skoczyć Z pierwszym razem podejrzewam wysprzeglik ale to jest tak zadko że nawet nie warto tego wspominać
Tu układ jeżdżę y daje komplet wręcz samochód jest przyklejony do drogi.
Daje 4 gwiazdki co prawda samochód ma swoje lata bo jest 2006r i po zimie muszę myśleć o wymianie progu.
Widoczność co tu pisać wszystko jest ok lusterka są większe niż w GT ja nie narzekam
Średnie spalanie gdzie różnie jeżdżę i często wcale Alfy nie oszczędzamy wychodzi mi 6l
Ok, żadnych jeszcze nie miałem problemów.
No tu daje 3 gwiazdki bo prawda jest taka, r alfa 159 jest dla kierowcy dla kierowcy 6 gwiazdek dla bocznego pasażera 6 gwiazdek dla tylnich pasażerów w tedy 3 gwiazdki ka mam 180 chcąc wygodnie usiąść za kierownicą z tyłu w tedy znajomi się trochę skarza
U mnie uszczelki są już zmęczone a nadal jest cicho. Jeździłem samochodami z 2016r i wcale nie ma większej roznicy.
Części jak do innych marek a często nawet i tańsze dużo zamienników przykładowo rozrząd mnie wyniósł jak dobrze pamiętam od 450-550zl gdzie w drugim samochodzie a jest to VW musiałem zapłacić 650zl
Bardzo dobra
Od 3 lat użytkowania 159 a poprzednie GT przez 2 lata drobne usterki to takie: raz nie przez 3 min nie mogłem załączyć klimatyzacjii - raz przez łącznie 5 lat użytkowania pojazdów ale tu jest moja wina bo na panel wyslalem wodę ale zaraz później delikatnie suszarka i wszystko do tej pory ok
Brak jakichkolwiek poważnych usterek, to jest tak jeśli dbasz o samochód wymienisz wszystko na czas nic się nie będzie psuć mogę wam powiedzieć doświadczenia około 300tys km może trochę więcej trzeba się szykować regeneracje turbo zależy jak poprzedni właściciel dbał u mnie koszt regeneracji z wraz wymiana wyniósł 800zl

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]

5,8