Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

Silnik 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Na ten moment dla mnie pojazd idealny. Człowiek aż chce nim jeździć. Wiadomo, jest to samochód używany, który jest w ciągłej eksploatacji więc zawsze jakaś drobnostka wyskoczy do zrobienia ale zupełnie to nie przeszkadza bo robić przy nim to czysta przyjemność. Alfa daje powody żeby się w niej zakochać, a przecież miłość jest ślepa ;) W pół roku zrobiłem nią 12 tysięcy kilometrów na LPG i nie miałem żadnych większych problemów. Za jakiś czas czeka mnie kontrola gniazd zaworowych i kół zmiennych faz rozrządu.
Do poruszania się po Wrocławia wystarcza w 100 procentach. Nie można tego samochodu nazwać mułem. No chyba, że dla kogoś auto jest mułowate jak ma więcej niż 7 sekund do pierwszej setki. Kwestia podejścia do motoryzacji. Na trasach też daje radę, nawet w 4 osoby i z pełnym bagażnikiem. Mi osobiście bardzo podoba się dźwięk jaki emituje ten silnik. W warunkach miejskich (jeśli nie kręcimy go powyżej 4k) jest praktycznie bezgłośny co uważam za duży plus. 4/5 gwiazdek z uwagi na fakt, że ten silnik nie potrafi w pełni wykorzystać potencjału jaki drzemie w zawieszeniu.
5 biegów na 5 gwiazdek. Gdy dowiedziałem się, że ta Alfa nie ma szóstki to byłem zawiedziony i myślałem że źle się to sprawdzi na trasach. Nic bardziej mylnego. Biegi są jak na moje oko bardzo długie a to jak zestrojona jest jedynka w kontekście szybkiego włączania się do ruchu miejskiego jest po prostu kapitalne.
Nic dodać nic ująć, komplet punktów. Na ekspresówkach auto stabilne jak lokomotywa, na górskich wirażach bardzo pewne.
Nic się nie dzieje złego.
Tu akurat ciężko powiedzieć coś dobrego... Sporo jeżdżę różnymi pojazdami, głownie samochodami dostawczymi które mają idealną widoczność... ale w sumie jak ja mogę porównywać te dwa światy?! W każdym razie, mam dobre wyczucie odległości a ciągle mam wątpliwości jak długi jest przód w tym aucie.
Wszystko pod ręką. Pozycja za kierownicą dopasowana pod moje ciało idealnie. Odejmuję gwiazdkę za brak normalnego uchwytu na kubek, w trasie bardzo mi tego brakuje.
Świetnie chłodzi, szybko grzeje.
Mam 183cm wzrostu i bez problemu mieszczę się sam za sobą. Czytałem, że ten samochód jest ciasny w środku. No nie wiem, przesiadłem się z Brery do niego i wydawało mi się, że jest w nim mnóstwo miejsca.Dla czterech osób jest akurat, gorzej może być w pięć.
Do 140km/h jest bardzo dobrze, powyżej robi się już trochę głośno. Ale z uwagi na to, że nie często jeżdżę po niemieckich autostradach a zazwyczaj jeżdżę polskimi krajówkami 90km/h to wyciszenie jest wzorowe. Nie boli mnie głowa od hałasu po dłuższej podróży.
Przy instalacji LPG , opłaca się bardziej tym jeździć niż MPK
Piękno za nie wygórowane pieniądze.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
8,8