Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

Ignacy, 4 lata temu
Silnik 1.9 JTS 160KM 118kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTS 160KM 118kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Miałem już wiele aut. Od Fiatów, Renówek, Mercedesów, Toyot i wielu innych, lecz żadnym innym nie jeździ mi się tak dobrze jak Alfą. Bardzo wygodne auto, nie chce się wysiadać. Jest duże(warto mieć czujniki cofania) ale wprawiony kierowca da sobie radę. Trzeba jednak o nią dbać, włożyć troszkę więcej pieniędzy, z pewnością się odwdzięczy. Warto ją kupić.
Jest czym jechać, 160 KM może nie jest to auto wyścigowe, ale musimy się wlec. Zbiera się elegancko, pomimo swojej wagi.
Skrzynia 6 biegowa jest idealna do tego auta. Zmianie biegów jest charakterystyczny "zatrzask" jak w autach typowo sportowych
Precyzyjny, miło się pokonuje wszelkie zakręty.
Nie miałem żadnych kłopotów z karoserią, jedynie czego można się czepić to strasznie widać kurz, brud(kolor czarny) i trzeba częściej odwiedzać myjnie.
Przydałyby się czujniki parkowania. Jest to spore auto,
Szybko się nagrzewa. Parę chwil i czujemy jak byśmy siedzieli przy kominku. Co do klimatyzacji, nie miałem okazji jej dobrze przetestować, choć wierzę że będzie jak z ogrzewaniem.
Z przodu miejsca jest ponad miarę, lecz z tyłu już jest ciut gorzej, już wyższe osoby miałby większy kłopot. Bagażnik nie jest największy ale też daje radę, zakupy + rower spokojnie się mieszczą.
Samochód jest cichutki, ledwo silnik słychać, parę razy myślałem że mi zgasł, a psikus. Podczas tras w środku jest cicho i można się zrelaksować.
Trochę za dużo pali, 11 l średniego zużycia, myślę nad założeniem instalacji LPG
Jak dbasz to masz. Stosunek jakość do ceny jest do zaakceptowania, Materiały dobrej jakości, nie zauważyłem do tej pory żadnych uszkodzeń na tapicerce, Rynek części zamiennych stale się powiększa, nie ma problemu ewentualnymi naprawami.
Jak na razie największą bolączką auta jest wymiana żarówek. Kto to wymyślił, trzeba mieć naprawdę szczupłą, sprytną dłoń oraz anielską cierpliwość aby wymienić którąkolwiek z żarówek, aby nie wyjmować połowę części znajdujące się w pobliżu aut.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTS 160KM 118kW [l/100km]

10,7