Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna i Bestia ;) heh
Idealane auto dla osób szukających w aucie czegoś więcej niż praktyczności i wielkiego bagażnika...Alfa to auto z duszą, niepowtarzalnym stylem, znakomitym zawieszeniem z bardzo dobrymi silnikami, ładnym i dobrze wykonanym wnętrzem. I jak narazie wydaje się że zerwała z legandarna usterkowością ;)
Mocny, elastyczny, dośc cichy (V max 230km/h-licznikowe).... jednak dla kogoś kto szuka prawdziwej radości z jazdy polecam benzynowe wersje brzmią o niebo lepiej (co nie znaczy ciszej ;] ) I żeby mnie ktos źle nie zrozumiał jak na diesla chodzi naprawde dobrze... nie znam drugiej 4 cylindrówki z zapłonem samoczynym która chodzi tak kulturalnie. Wszelkie TDI HDI i inne cuda odpadają nawet 2.0 diesel produkcji BMW bardziej kleokocze.
Wszystko OK. 6 do przodu, zestopniowanie ok, przy ok 170km/h ma 3 tys obr na szóstym biegu. To chyba dobrze jak na 1.9 ;)
Mistrzostwo, praktycznie brak konkurencji w tej klasie. Przyczepność tego auta osiąga nieprzyzwoite wartości :D Nawet gdy ktoś jest w stanie się utrzymać za nami na prostej to jest to kwestia pierwszych 2 zakrętów i już oponent jest spory kawałek za nami. Duży plus równiez za hamulce... bardzo wydajne i odporne termicznie
Do przodu ok, tył tragedia ;p ... ale mam wersje z czujnikami przód i tył, bardzo pomaga na nieznanych parkingach w nocy.
Niektórzy narzekaja, ale ja nie mam problemu z obsługą tego auta, wszystko da sie opanować... Alfa ma bardzo ciekawy patent z kierunkami... wystarczy lekko kliknąć w dzwigienke a automatycznie wykona 3 mrugnięcia. Tylko panel klimatyzacji jest umieszczony w takim miejscu że gdy mamy wrzucony nieparzysty bieg to utrudnia nam to dostęp do klimy.
Szybko chłodzi , dośc szybko nagrzewa ... niestety nie nagrzewa aż tak szybko jak benzyna.
Mam 180 cm wzrostu i jest to auta idealnie skrojone dla mnie... z przodu wygodnie i przytulnie z tyłu troche mniej miejsca ale nadal wygodnie i równie przytulnie :D
Dość ciche auto... można jechać autostradą cały czas 180-190 i ta prędkość nie męczy ani kierowce ani pasażerów.
W zależności od nogi i miejsca, spalanie wacha się między 6l/100km w trasie do 9,5L/100km w mieście z dość czestym przyspieszaniem i wykorzystaniem całych 320Nm ;) Moje poprzednie diesle paliły mniej ale żaden z nich nie dawał tego co JTDm... negatywny wpływ na spalanie ma napewno masa: niecałe 1600kg oraz 150KM które też trzeba wykarmić. Jeśli komuś pali mniej lepiej się rozejrzeć za wersja 120 bo mocniejszej nie potrzebuje...
Bardzo dobrze.... za te same pieniądze mógłbym miec nudnego, klekoczącego Vw passata z awaryjnym dieslem 2.0 TDI bez wyposażenia. A tak mam jeden z lepszych silników diesla o poj 1,9. Bi-xenon, skóry,klime, 7 poduszek, ABS ASR VDC Hill Holder i pare innych bajerów o któych pewnie nawet nie wiem :D I otrzymuje się auto które nie udaje żadnego innego.
Wszystkie eksploatacyjne rzeczy robię na czas i nie wydaje mi się by wytrzymywały mniej niz w innych autach. Górne wachacze wymienione po 120.000 km na polskich drogach to chyba dobry wynik. Ostatnio padło mi pompowanie lędzwi w jednym fotelu ;/
Zawór EGR, Drążki kierownicze,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]