Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

Silnik 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 166 I 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nasze drogi
Układ elektryczny : a to podświtlenie, a to ogrzewanie fotela
rewelacyjna sportowa, ekskluzywna limuzyna
Po pierwsze ten dźwięk, który sprawia, że radio nie jest potrzebne. Po drugie osiągi. przy wciśniętym STR pierwszy ze świateł, a na trasie godny rywal dla wielu spotrowych aut. Po trzecie elastyczność, która sprawia, że w leniwym nastroju po mieście można jeździć na 2 (od startu do 100), a w trasie na 4 (wyprzedzanie trwa chwilę niezależnie od prędkości)
Absolutnie żadnych problemów
układ jezdny jest doskonały. tylko nasze nawierzchnie nie, więc jeśli trafisz na dobrą drogę jest cudownie, w mieście, głośno (stuki, które łamią serce właściciela i skrzypienie).
nie mam żadnych zastrzeżeń. jak na auto tej wielkości manewrowanie nawet na najbardziej zatłoczonych parkingach nie sprawia żadnego problemu (oczywiście po drobnej wprawce :) )
niemalże wszystko w tym aucie jest i na dodatek jest na swoim miejscu. gdyby tylko nie brak uchwytu na napoje, brak sterowania z kierownicy i skandaliczna popielniczka
poradzi sobie ze wszystkim. automatyczna klima zadba o chłód latem, ciepło zimą i szybko odparuje
każdy pasażer i kierowca AR 166 może się poczuć jak w salonie. przynam, że często czekając na swoją ukochaną w mojej AR, czytałem książki i czułem się znacznie wygodniej i ekskluzywniej niż w salonie
autko jest świetnie wyciszone. to co słychać to silnik i bardzo dobrze! oraz pęd powietrza, ale to pow 190 km/h
Moja AR pali dużo. dodatkowo trochę popija oleju (w normach producenta). części nie sa b. drogie (o ile omijasz ASO), ale moj egzemplarz miał niefrasobliwego poprzedniego właściciela, więc wymieniam różne elementy dość często
nie jest tania w utrzymaniu - fakt, ale z 2giej strony to nie jest opel corsa. dodatkowo używane auta są jak na tę klasę tanie. natomiast wszelkie koszty są po stokroć wynagradzane przez przyjemność prowadzenia i jeżdzenia tym autem
Niestety padły mi: - podnośnik jednej z szyb - zamek centralny w jednych drzwiach (innych niż szyba :) - wężyk od wspomagania
odpukać :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 190KM 140kW [l/100km]