Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

alfarome156a@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 166 I 3.0 i V6 24V 226KM 166kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdy na początku prowadziłem ten samochód to często zapominałem że już obroty są pod czerwonym,tak szybko się wkręca!V6 to naprawdę cudowny motor,dynamiczny!Mimo że samochód waży ponad 1500kg na oponach o wymiarze 225/45 17cali,to i tak świetnie przyspiesza!To "jeden z najleprzych V6 Świata";to cytat ekspertów motoryzacji a ja podpisuje się pod tym!
Gdy chciałem kupić samochód to mówiono mi że tylko nie Alfę!ale ja myślałem sfoje!Wiekszość tych szpeców nigdy nie miało doczynienia z tym samochodem,jaździli zielonym lub granatowym golfem a gdy doskwierało im słońce uchylali szybe i wystawiali łokieć jak by miało to w czymś pomóc!Alfa jest orginalna i taka pozostanie,to samochód nie dla wszystkich!!!Moja jest czarna z chromami i oponami 225/45 17cali!Pamiętaj że samochód ma być dla Ciebie i to Ty masz się w nim czuć kąfortowo i bezpiecznie!
Czasami przy dużych prędkościach 6(tka) ma opory by wskoczyć,ale ciągnie jak głupia!Bardzo dobre przełożenia!
Sportowy samochód to nie jest ale prowadzi się jak po szynach,ale z głową!Wszyscy znamy świetne polskie drogi i zawsze czychają na nas niemiłe niespodzianki i co za tym idzie szybkie zużycia gumowych elementów zawieszenia.Alfa ma wielowachaczowe zawieszenie, bardzo dobre ale delikatne!Tylko czołg jest w stanie pokonać polskie dziury!
Zwłaszcza nawiew przedniej szyby,naprawdę daje porządany efekt!Ale reszta też jest OK!
Z przodu jest dość miejsca by wygodnie podróżować,a siedzenia można ustawiać wedle życzenia.Z tyłu troche mniej ale tylko troche.Na tylnej kanapie mogę jeździć ale nie ma tam kierownicy i prędkościomierza!
Jest cicho ale do czasu, bo przy 5000 obr słychać to V6,ale oto w tym chodzi,sama przyjemność tylko dla wybranych!!!
14/8
ostatnio wymieniłem tarcze i klocki tył i przud, kupiłem niemieckie miały być bardzo dobre ele klocki to szajs a mówią że włoskie...!Ale pomijając te i inne drobiazgi to nie mam powodów do narzekań samochód jest dobry a silnik to prawdziwy \"diabeł\"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 226KM 166kW [l/100km]

10,9