Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Alfa Romeo 166 I 3.0 i V6 24V 226KM 166kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bajka
Ogólnie auto jest super, niezawodne, śmigam nim w trasy, w zimę nie jeżdzi. Mój egzemplarz jest wyjątkowo zadbany, jezdzi praktycznie jak nowy, wygląda na auto o wiele młodsze. Alfa to auto nie dla każdego, trzeba o nią dbać, trzeba to auto rozumić, i trzeba mieć kasę, chociaż może to dziwne ale moje wydatki w przeciągu 7-lat kształtują się na akceptowalnym poziomie. następne auto: oczywiście alfa, 166, nie bo mojej nie sprzedam, uzupełnie ją o GT 3.2 V6
Silnik rewelacja, typowy sportowiec, lubi obroty, i... kulturę obsługi, zanim zacznie się go \"mordować\"(a on to lubi), poczekać parę minut aż będzie 90-95 st.C. Olej oczywiście Mobil 1 5W50 Mój ma 190000 tyś km ( oryginalnie, samochód z polskiego salonu), silnik czysty, bez olejów regularnie serwisowany.
Skrzynia dobrze zestopniowana, działa ok., jak się jej nie katuje, bez zrywów skręconych kół bo poleci mechanizm różnicowy.
Twardy, sportowy, trochę nerwowy, ale to przecież auto sportowe, a nie marzenie taksówkarzy.
Auto projektowano po kątem stylistyki, więc bez komentarza, mi to nie przeszkadza
Piszemy jeszcze o alfie?
Super, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra kabinowego ( ja osobiście 2-3 razy w roku)
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera ok, tył to nie mój problem, i tak tam nikogo nie wpuszczam
Przy silniku 3.0 to nieodpowiednie pytanie
To Alfa, a nie Skoda
Cena alfy to dobre pytanie, dobrze zadbane i sprawne alfy w Polsce i nie tylko to wcale nie małe pieniądze, ale warto. Okazyjna alfa to skarbonka.
Bez problemu, czasami rozładuje się akumulator i to wszystko.
W 2005 roku sprzegło, w 2004 pompa wodna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 226KM 166kW [l/100km]

12,5