Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 II

Silnik 2.4 JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 166 II 2.4 JTD 140KM 103kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika silnika
Silnik bardzo ochoczo reaguje na pedał gazu. Wyprzedzanie przy 100 km/h na 6-tym biegu to nie problem. Od 1 500 - 2 000 obr/min zaczyna się przyjemna jazda.
6-cio biegowa skrzynia dobrze się sprawuje, ale na trasie nie trzeba z niej zbyt często korzystać
Opony 225/45/R17 pięknie prezetują się z aluminiowymi felgami i dosonale sprawują się na dobrej jakości drogach. Hamowanie na nawet niewielkich koleinach wymaga pewnego trzymania kierownicy. Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, ale trzeba stounkowo często kontrolować jego stan - to już zasługa niskoprofilowych opon i naszych dróg...
W porównaniu z Seatem Cordobą - wzorowa. Cofanie i parkowanie tyłem wymaga niezłego wyczucia lub czujników cofania...
Obsługa radia i klimatyzacji intuicyjna i bardzo łatwa dzięki dużym przyciskom. Obsługa pozostałych funkcji wymaga dłuższego oderwania wzroku od drogi, co może okazać się niebezpieczne w czasie szybkiej jazdy, do której szybko można się przyzwyczaić.
Klimatyzacja jest skuteczna, ale w mojej Alfie czasami zmuszony jestem klime wyłączyć i włączyć ponownie, aby uzyskać temperaturę np. 18 stopni. Co do ogrzewania to jeszcze nie wiem, bo zima dopiero przede mną. Mam nadzieję, że automatyczne Webasto będzie pomocne.
Mam 180 cm wzrostu i podróżuje w wygodnej pozycji. Wyższa osoba z przodu spowoduje, że z tyłu może być nie do końca komfortowo. Dłuższa podróż na tylnej kanapie będzie bardzo wygodna ale wyłącznie dla dwóch osób.
Rozmowa przez wbudowany telefon przy 140 km/h to tak jak rozmowa prowadzona w korku.
Czyszczenie i napełnienie klimy 150 zł Filtr przeciwpyłkowy 65 zł Sprzęgło ok 1 000 zł Olej 5W/40 + filtry ok. 220 zł Czujnik świateł cofania 45 zł Naprawa wiązki elektrycznej połączenia tylnej klapy z karoserią ok. 80 zł
Otwierająca się pielniczka, zamknięcie schowka na desce rozdzielczej, pękające szkła tylnych reflektorów, rdza na chromowanych klamkach zewnętrznych
Narazie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 140KM 103kW [l/100km]