Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 III

Siwy, 14 lat temu
Silnik 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 166 III 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i spalnie pozwala na szybkie i tanie poruszanie się.
Świetny samochód, piękna stylistyka nadwozia, dużo osób oglada sie za nim nie ginie w tłumie jak inne samochody, jeśli ktoś szuka komfortowej ekonomicznej limuzyny o niepowtarzalnym wyglądzie serdecznie polecam ten samochód ma w sobie to coś.
Świetna elastyczność i ten niesamowity dzwięk przy dynamicznym wciśnieciu gazu jak w beznzynie,bardzo dobry silnik zaprzeczajacy opini alfy,zalecam wcześniejszą wymianę paska rozrządu orginał 80tys a zamiennik od 50-60tys. Silnik pracuje cicho aż trudno uwierzyć że to diesel, POLECAM.
Bardzo dobrze zestrojona manualna 6 stopniowa szkrzynia połączona z tym silnikem pozwala na mniejszą redukcję, biegi zmienia się płynnie.
Zawieszenie wielo wachaczowe świetnie trzyma na boki przy dużych prędkościach, dobrze tłumi nierówności odczuwam że jedzie się limuzyną,tanie częśći zawieszenia ponieważ wymienia sie tylko tulejki a nie całe wachacze jak w niektórych przypadkach, można porównac cenowo z innym podobnym samochodem.
Nie mam problemów z widocznością jak ktoś jezdził małym samochodem i przesiada sie na lime to musi urzyć wyobraźni przy poruszaniu sie jak i parkowaniu kwestia przyzwyczajenia, ogólnie jest bardzo dobrze.
Wszystko na swoim miejscu, dużo miejsca z przodu jak i styłu wszyscy podróżują w komforcie, fotele pompowane, wentylowane MOMO z elektyczną pamięcią, przydatna rzecz jak ktoś dzieli samochód, dobre urzyte materiały nic nie stuka ani trzeszczy.
Działa bardzo szybko wszystko odparowywuje z funkcją ogrzewania szyby, nawiewy w bocznych dzwiach dobrze zintegrowane z całym systemem wentylacji, nawiewy na tył pozwalaja szybko schłodzic jak i ogrzać ludzi na tylnej kanapie.
Jeśli ktoś szuka przestrzeni to jest odpowiedni samochód z przodu jak i z tyłu.
Ogólnie jest dobre, na wolnych obrotach delikatnie czuć że pod maską jest diesel ale to w niczym nie przeszkadza lub nie denerwuje.
Jestem zachwycony i zszokowany spalaniem tego auta myślałem że będzie palił koło 10 litrów a tu niesamowite zdziwienie średnie spalanie to 6.4 przy przeciętnej jeździe, przy bardziej dynamicznej do 7.0, przy maksymalnym 8.2, sam w to nie wierzyłem ale po dłuższej eksploatacji sie przekonałem.
Uważam ze cena jest odpowiednia za nie duże pieniądze można nabyć świetny samochód i cieszę się każdego dnia patrząc na niego, dokonałem odpowiedniego wyboru.
Wymina rury intercoolera, przepływomierz, ale sam go zepsułem więc sie nie liczy:).
Nie było żadnych, przejechałem 40.tys w tym roku jest dobrze.
Alfa Romeo 166 III