Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 III

Silnik 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 166 III 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Excellent
Jestem kierowcą od 29 lat. W tym czasie jeździłem wieloma samochodami różnych marek z różnych segmentów /m.in.autohandel/ - w bezpośrednim porównaniu Alfa 166 jest samochodem wręcz idealnym.
Doskonały pod każdym względem.Trudno o jakikolwiek minus. Zużycie paliwa, dynamika, elastyczność - excellent.
Automat - przy 16 trybach pracy może satysfakcjonować każdego kierowcę. Dzięki temu nie korzystam z opcji tiptronic.
Bardzo dobre właściwości jezdne. Układ bardzo bezpośredni, przez co b.dobrze sprawdza się w zakrętach. Trwałość w moim przypadku, w ciągu 2-lat wymieniłem tylko górne, tuleje wahacza /przód/. Duża w tym zasługa wyremontowanych w ostatnim czasie, w moim rejonie dróg.
Zastrzeżenia budzi widoczność do tyłu. Jednak mój egzemplarz /wersja TI/ ma czujniki cofania.
Duża możliwości w elektrycznym ustawieniu fotela. Bardzo ergonomiczne rozmieszczenie przycisków i przyrządów.
Latem zimno, w zimie gorąco - a przecież o to chodzi.
W samochodzie o tych gabarytach, trudno mieć problem z przestrzenią. Ta zasada jednak nie zawsze obowiązuje np. w Szwedzkich czy Japońskich samochodach
Mam subiektywne wrażenie że poziom hałasu zmniejsza się od 120 km/h. Przy 180 km/h można swobodnie /nie podnosząc głosu/ rozmawiać.Bardzo intrygujący dźwięk 5-cylindrowego silnika, przy mocnym przyspieszaniu.
Z racji tego że mieszkam na terenach wiejskich, moje średnie zużycie kształtuje się na poziomie 6,8 l/100 km.
Po prostu - excellent
Na chwilę obecną - wszystkie dosłownie wszystkie urządzenia, podzespoły działają bezproblemowo.
Wymiana tulei górnych wahaczy - przód

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW [l/100km]

6,8