Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 III

rychu, 5 lat temu
Silnik 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 166 III 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie mimo skomplikowania , po tym jak jest sprawne to jest bardzo komfortowe zwłaszcza na tylnej kanapie :)
Układ hamulcowy : ciężko było mi coś wybrać na temat usterek , moze fakt że jak ktoś jeździ dosyć szybko i dosyć szybko często hamuje to krzywią się tarcze hamlucowe
posiadałem auto około 2 lata , kupiłem go od osoby prywatnej która sprowadza sobie raz na rok jakiś samochód z włoch, wiec auto było bez rdzy w super stanie blacharskim, do roboty typowo tylne zawieszenie , lecz nie ma co sie bać są już patenty na te tuleje zakłada się od w124 i poliuretanowe, reszta w dobrych zamiennikach i koszta to około 600zł plus robota w ciągu 2 lat auto użytkowałem dosyć dynamicznie więc przez to trzeba było planować kolektor wydechowy który sie wykrzywił , do tego normalną sprawą jest wymiana przegubów wewnetrznych ponieważ słabo wytrzymują duży moment obrotowy , tarcze hamulcowe też warto wymienic na dobrej jakości ponieważ z hamowań z dużych prędkości potrafią sie pokrzywić elektrycznie i elektronicznie auto super nie miałem żadnych problemów ,auto miałem w pełni wyposażone , najważniejsze telefon , szyberdach, kierownica wielofunkcyjna , dsp , grzane fotele , pamięc foteli :) Jeśli chodzi o spalanie to było one od 5l do 13l zimą w zakorkowanym mieście 5litr udało mi się zrobić jak jechałem wcześnie rano przez miejscowosci o zerowym ruchu , i trzymałem się przepisowo znaków , komputer wtedy pokazywał 3.7l spalanie jakie ja podaje jest wg pełnego tankowania baku Komfort w aucie to bajka , po podróży 300km wysiadając z auta nie czuje się zmęczenia Skrzynia biegów f40 z opla daje rade, ma haczącą 3kę ale nie przeszkadza to jest poprostu specyficzna :D co do jazdy to auto raczej na długie trasy nie na zakorkowane miasto
dosyć mocy na każdym biegu , spalanie wg tego jak się operuje gazem , silnik lubi autostrady niż miasto
manual daje rade , jest ok , jedynie lekko haczący 3 bieg możę irytować ale nie jest to problem
jak na dużą limuzynę auto dobrze się prowadzi lecz trzeba uważać w zakrętach podczas ekstremalnych prędkości ,jednak silnik 2,4 trochę waży
dla mnie okej , zero rdzy , auto było z włoch więc nie moge złego słowa napisać
widoczność ok , nie mam uwag
alfa romeo i ergonomia nie idą w parze, brak trzymania kubków, telefon w aucie pod podłokietnikiem , system sterowania klimą trzeba się nauczyć , tak jak szukanie ustawień w tym radiu
Auto trzeba wentylować bo jesienią paruje więcej niż normalny samochód, ogrzewanie jak to w dieslu , trzeba troche te auto trzymać na obrotach ,za to klimatyzacja w bardzo upalne dni działa wzorowo
kierowca jak i pasażerowie mają bardzo dużo miejsca , jest wygodnie , nie czuć zmęczenia w aucie
tutaj nie mam wogole uwag do niczego , jak dla mnie najlepsze wyciszenie jakie miałem w aucie , silnik mruczy jak powiinien w kabinie podczas jazdy autostradowej jest bardzo przyjemnie
jak to w alfie , zawieszenie tył potrafi wyciągnąc z kieszeni troche kasy jak ktoś się nie zna , są 3 sposoby na zrobienie zawieszenia , albo aso gdzie regenerują wszystko i koszt to około 2000zł , albo samemu wyciągamy sanki i zawozimy do regeneracji około 1000zł , albo mamy zamienniki zawieszenia i samemu mieścimy się w koszcie 600zł przód zawias tak jak w alfach 156 147 GT psuje się tak samo silnik jeśli chodzi o koszty utrzymania , egzemplarze z małym przebiegiem nie będą wołać o części lecz z wiekszym 200kkm bedzie trzeba zając się egr turbo, wtryskami , kołem pasowym , poduszkami silnika skrzyni oczywiście nie wszystko od razu musi się zepsuć , wszytstko zależy od eksploatacji :)
cięzko dać słabą ocene za alfe 166 , auto idzię tanio kupić , tanim kosztem jak ktoś jest ogarnięty można jeżdzić bezawaryjnie autem , jak ktoś nie robi 40kkm rocznie to warto kupić samochód bo nie trzbea często odwiedzać serwisów :)
nie miałem drobnych usterek
nigdy nie miałem poważnej usterki w samochodzie, zawsze dowoził mnie na miejsce

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW [l/100km]

8,3