Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulia II Sedan

LightCredit, 7 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 200KM 147kW
Rok produkcji 2016
Alfa Romeo Giulia II Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Półwirtualna oś skrętna jest to bardzo fajne i przydatne. zamochód lepiej zachowuje się w zakręcie oraz szybciej wykonuje polecenia zmiany toru ruchu zachowując przy tym dużą stabilność.
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Dla mnie jest odpowiednio dużo miejsca w kabinie, systemy bezpieczeństwa odpowiednio pomagają. Fajną sprawą jest półwirtualna oś skrętna. Deska rozdzielcza jest uporządkowana i przejrzysta. Świetnie wyglada dobrze przyspiesza.
Samochód nie zaskoczył mnie żadnym problemem ale narazie nie ma przebiegu. nigdy nie narzekałem na te samochody bo eksploatacja nie sprawiała problemów. Jeśli chodzi o działanie silnika to jest żwawy i lubi prędkości w okolicy 100km/h. automat zmienia przełożenia bez szarpnięć i szybko reaguje na dodanie gazu.
Automat sprawnie zmienia przełożenia w górę i w dół nie jest ociężały przewiduje dobrze zmiany w jeździe. Dobrze dostosowuje przełożenia do potrzebnego obciążenia. nie trzeba w szybszej jeździe korzystać z ręcznej możliwośći zmiany przełożeń.
Zawieszenie dobrze trzyma pojazd drogi nie dobija jest sztywne ale komfortowe na odpowiednim dla mnie poziomie czyli nie powoduje nadmiernych przechyłów karoseri przy szybszych skrętach jest stabilne a silnik z skrzynią odpowiednio dobiera przełożenia i zapewnia moc w każdym zakresie obrotów. Ładnie wchodzi w zakręty mam wrazenie że je zacieśnia, powoduje to większą pewność prowadzenia a stywność pozwala szybko wymijać bo przechyły nie mają znaczenia.
Jest taka jak wymaga tego sytuacja szybka zadziorna i pewna siebie albo odwrotnie komfortowa i majestatycznie pokonująca nierówności
Wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki więc nie ma czego krytykować wszystko czytelne i dobrze widocznie w dzień soneczny i w nocy. przednie słupni mogły być cieńsze.
Szybko się nagrzewa wnętrze nie paruje jak z chłodzeniem to się okaże latem. Intiucyjny zestaw instrumentów obsługujących automatyczną klimatyzację.
Przestrzeń dla kierowcy jest dobra ale trzeba znaleźć te dobrą poycję i wtedy jest super. pasażerowie tylnij kanapy za osobami o wzroście około 1,80m nie powinni mieć problemów z racji na tunel środkowy lepiej podrużuje się w czwórkę.
Jeśli chodzi o wyciszenie to jest bardzo dobrze i nie ma na co narzekać. W kabinie nie ma głośno a silnik słychać w wyższym zakresie obrotów.
Mogę wypowiedzić się tylko o koszcie paliwa i uważam że na tę moc to spalanie w granicach 8l nie jest zbyt duże.
Samochód jest bardzo dobrze wykonany nic nie trzeszczy i nie odstaje a materiały są dobrej jakości. jedyne zastrzerzenie do klapki wlewu paliwa, odstaje trochę i tyle.
Nowe auto i mały przebieg nic się nie dzieje więc nie mogę się wypowiadać.
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 200KM 147kW [l/100km]