Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova I

Wołek, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Alfa Romeo Giulietta Nuova I 1.8 122KM 90kW 1979-1985 - Oceń swoje auto
Świetne auto dla fana sporotwej jazdy. Samochód z duszą, a nie pojazd jak każdy inny. Nie zamienił bym jaj za nic w świecie!!!
świetny silnik, bardzo elastyczny, wspaniały dzwiek dwóch gazników :). Mam tylko wrażenie, że coś jest jeszcze jeszcze nie do końca dobrze ustawione, ale i tam swoje potrafi! Nie ma za to najmniejszej ochoty na współpracę za LPG ;).
W sumie pracuje ok, poza zgrzytającą dwójką.... Jezdziłem jak narazie trzema eglemplażami i w każdej to samo. Trzeba sie nauczyc włączać 2 z międzygazem :). Na szczęści mam już skrzynię z 75-ki zeszperowaną.
PO PROSTU REWELACJA!!! Moja giulietta po obniżeniu i założeniu odpowiednich gum (195/50/15) ma właściwości trakcyjne porównymalne z najlepszymi autami 4wd! Przy jezdzie około 3-4 tyś obrotów ciężko znalezć granice prędkości przy wchodzeniu w zakręty.
Bardzo dobra widoczność, duże powierzchnie przeszklone. Jednye co denerwuje to zagłówki z tyłu, ale jak komuś nie pasują można zawsze wyjąć.
Bez rewelacji, ale wszystko pod ręką.
Najlepsze z jakim się spotkałem. W zimie z wyłączonym wentylatorem można się zagotować, a z włączonym lepiej nie ryzykować ;).
Bardzo dużo miejsca, wygodne fotele, dobrze trzymają na zakrętach, przyjemna niska pozycja za kierownicą.
Dobrze wyciszona, jednak po założeniu ulterowskiego tłumika cudów nie można wymagać. Z resztą to jest samochód do słuchania :).
Na benzynie jest ok. Na gazie przy spokojnej jezdzie również. Natomiast przy ostrych testach spalanie i tego i tego wzrasta do niewyobrażalnych wyników :))). Moje osobiste wyniki na trasie to 19 litrów gazu na 45 km (wyprzedzanie, jazda między 4-6 tyś obr.)
Sportowe auto z charakterem, oferujące dużą ilość miejsca, a za razem niezapomniane wrażenia z jazdy (również akustyczne :) ). Za nie duże pieniądze można stać się posiadaczem świetnego auta (a nie jakiegoś marnego BMW e-30).
Czasem poluzuje się bezpiecznik, czasem spali się żarówka.... Ale nie o to tu chodzi.... Nie jest nowa.
Od kiedy ją kupiłem zrobiłem tylko hamulce (klocki, tarcze, płyn) co kosztowało mnie "aż" 200zł :), wymieniłem płyny i filtry i jeżdżę i jeżdżę. Niezawodna!
Alfa Romeo Giulietta Nuova I