Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

Janek, 7 lat temu
Silnik 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Rok produkcji 2013
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : auto jest naprawdę komfortowe spodziewałem się że będzie twardsze a przy tym układ kierowniczy oraz zawieszenie świetnie nadaje się do szybkiej jazdy dokładając całkiem mocny silnik można poczuć się prawie jak w GTI :D
Przeniesienie napędu : sprzęgło ma wadę fabryczną i pomimo wymian gwarancyjnych jest głośne
Inne : za małe i niewygodne fotele
Fajne zwinnie autko do miasta dające sporo radości z jazdy nieźle wykończone wyróżniające się z tłumu. Z plusów świetnie jeździ fajnie brzmi daje wystarczająca ilość miejsca dla mnie największym felerem są niewygodne skórzane za niemała dopłatą fotele /;
Świetny silnik z dość głośnym i miłym dla ucha wydechem, przy spokojnej jeździe oszczędny przy mocniejszej jeździe niestety dość paliwożerny. NA wolnej trasie 80/90 można zmieścić się w 6 litrach po mieście przy dość ekonomicznej jeździe 9 w trybie D i jeździe bardzo bardzo dynamicznej spokojnie można dobić do 15. Ja mam średnią 8,5 z ostatnich 10tys/km jazdy z przewagą miasta.
moja trochę haczy i ma problemy z sprzęgłem /; jak na tą moc i masę za krótki 6 bieg
Świetnie jak na tą klasę i całkiem niezły komfort rewelacja !
do tyłu są czujniki z przodu widoczność bardzo dobra.
wszystko pod ręką niestety dramatycznie mało schowków wystarczy zerknąć na wielkość schowków w drzwiach żeby widzieć że dla projektantów był to nieistotny dodatek
grzeje chłodzi wszystko okey szkoda że grzeje w zimie po dłuższej chwili ale to urok małych doładowanych silników...
nie ma się oszukiwać przestrzeń nie była priorytetem w tym aucie z przodu sporo miejsca bardzo szeroka kabina im dalej tym ciaśniej ;D
wyciszenie poprawne słychać silnik i wydech które jak na taka pojemność brzmią świetnie dla mnie in plus jedynie krótka 6 na długie szybkie dystanse lekko uciażliwa
Koszty utrzymania podobne do innych we tej klasie
Ciężko mi ocenić bo to nie jest tanie auto jednak wyróżnia się z tłumu daje dużo radości z jazdy. Ja nie żałuję ani złotówki wydanej na to auto.
Nieprzyjemnie odgłosy z sprzęgła, czasami nie działający jeden głośnik.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW [l/100km]