Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

Stef, 8 lat temu
Silnik 2.0 JTD 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 2.0 JTD 16v 140KM 103kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest najlepszy z moich dotychczasowych ( a to chyba moje 50 auto...)
Auto, które cieszy - wyglądem, jazdą i osiągami. Ma jednak poważne wady - postaram się wszystko opisać poniżej...
Silnik jest po prostu świetny. Dynamiczny, oszczędny i nienachalny dźwiękowo. Dla mnie ideał!
Wszystko na miejscu, dobrze zestopniowana. Zmiana biegów bez haczenia itd Dobrze dobrana szóstka na autostrady.
Tutaj odejmuję jedną gwiazdkę - jak na auto o sportowym zacięciu trochę zbyt miękkie.
Tylko trzy gwiazdki ale... kategoria wręcz abstrakcyjna w nowoczesnym hatchbacku...
Zaczyna się... Przełączniki, radio, manetki, kierownica i fotele - wszystko na miejscu. Niestety, kierownica nie wysuwa się tak daleko jakbym chciał, pedały są niewygodne - za blisko fotela a gaz zbyt blisko tunelu środkowego. To dla mnie największa bolączka wozu! Ewidentnie samochód dla Włochów - długie ręce i krótkie nogi będą w cenie!
Dwustrefowa klima i działa jak należy. Plus za nawiew z tyłu.
Jest ciasno i niezbyt wygodnie - już opisałem. Niezbyt praktyczny bagażnik
Silnik słychać ale nie przeszkadza. Trochę świszczą drzwi.
Paliwo i przeglądy ok. Niektóre części charakterystyczne dla Alfy drogie (np klamka).
Auto kupiłem jako trzylatka z małym przebiegiem (z pewnych rąk) - uważam, ze te opinie powinny się odnosić do samochodów nowych. Różnica pomiedzy Alfą a podobnym Bravo zatarła się po tych 3 latach do nieistotnych 5 tysięcy - na pewno warto je było dodać ze względu na materiały, fotele, nagłosnienie itd.
Z drobiazgów nieco się dzieje - obłażą klamki z "chromu", rysują sie plastiki (dość łatwo), palą się żarówki (jak wszędzie H7 ale ktoś mógłby wreszcie zrobić reflektory np na H1 - kiedyś takie miałem w którymś aucie i się w ogóle nie przepalały)
Nie odnotowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTD 16v 140KM 103kW [l/100km]