Ocena kierowcy - Alfa Romeo GTV II Coupe

On, 14 lat temu
Silnik 2.0 i V6 TB 202KM 149kW
Rok produkcji 1996
Alfa Romeo GTV II Coupe 2.0 i V6 TB 202KM 149kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : W wersji turbo są zwykłe 2 tłoczkowe hamulce - bałem się ze jednak to nei wystarczy przy mocy 200km. Myliłem się. Hamulce są bardzo dobre.
Układ elektryczny : głownie drobiazgi
Zawieszenie : Wielowachaczowe zawieszenie jest super na tor ale nie na nasze \"super\" drogi
Fajna stylistyka, bardzo dobrze trzyma się jezdni!! Silnik robi wrażenie. Sądziłem tak jak większość, że Alfa to awaryjne auto ale po zakupie się zdziwiłem jak można takie głupoty powtarzać. Proponuję najpierw przejechać się Alfa z silnikiem v6 a pózniej dopiero pisać swoje zdanie na temat tych samochodów
Dzieło sztuki!! Jedynie po zakupie co zrobiłem to chiptunning (wkońcu to auto z turbo) W chwili obecnej auto legitymuje się mocą 242KM - na tyle pozwala seryjna turbina która nie jest duża w tym silniku! Dzięki temu nie czuć tak gwałtownego uderzenia mocy jak to bywa w silnikach gdzie turbina daje 50% mocy lub więcej
Biegi wchodzą intuicyjnie - nie ma większych zastrzeżeń.
Bardzo precyzyjny, przydałby się trochę lepszy promień skrętu
Bardzo słaba widoczność do tyłu a co się z tym wiążę problem przy parkowaniu. Po pewnym czasie jak się wyczuje auto jest ok
To jest Alfa gtv zaprojektowana przez studio pinifarina więcej chyba nie trzeba pisać
Jest ok
Dla kierowcy oraz pasażera jest sporo miejsca, na pewno więcej niż w tt. Tylnia \"kanapa\" słuzy raczej jako bagażnik
Podczas spokojnej jazdy nie słychać ani silnika ani wydechu jednak po przekroczeniu magicznych 3tys.obr silnik pokazuje pazurki ( pasażer oraz przechodnie którzy nie zwrócili uwagi na oznaczenie z tyłu poznają że to jest v6 po odgłosie silnika wkręcanego na obroty)
W mieście samochód pali swoje. Może dlatego ze mam ciężką nogę ale kto by nie miał przy takim silniku
W chwili obecnej trudno kupić lepszy samochód w tej klasie za taką cenę. Należy jednak uważać na oferty w stylu 9 tys itd. Jeżeli kupimy taki samochód taniej niż 14 tys należy się spodziewać sporego dofinansowania po zakupie.
Padł mi silniczek od wycierzek, silnik od elektrycznych szyb
Zero powaznych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i V6 TB 202KM 149kW [l/100km]