Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

przemogt , 12 lat temu
Rok produkcji 1984
Audi 100 C3 Sedan 2.2 138KM 101kW 1984-1988 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik .. widziałem rożne przebiegi nawet po pół miliona i na chodzie to świadczy o niezawodności pod warunkiem systematycznego eksploatowania
ja temu wozu daje 5 na 5 wszystko sie zużywa sęk w tym jak szybko a tu mamy do czynienia z jakością nie do porównania
silnik , jeżeli chodzi o benzynę czy to zima czy lato zapalam i jadę , ale to jak jeżdżę na samej benzynie , natomiast jeżeli chodzi o gaz to niezbyt się lubią są problemy z obrotami potrafi kichnąć narobić bałaganu z przepływomierzem i ogółem nie idzie to w parze.generalnie silnik ma 300 tys. km i wymienione aby były szklanki popychaczy no i oczywiscie podstawowe czynnosci i rzeczy robione na czas
odkąd posiadam audianke nie sprawiła mi nigdy problemu płynnie przerzucam biegi (manual)
szukałem auta komfortowego miękkiego zawieszenia na te dziury nasze w PL i audi spełnia te kryteria w 100% . jeżeli chodzi o długie trasy to sama przyjemność wyjechać tym wozem w podroż. szybko sie zużywają przeguby zewnętrzne
Jeżeli chodzi o widocznosc to mi osobiscie przeszkadza przedni prawy słupek , ale szyba jest duza , z bocznych tez duzo widzimy
za takie pieniądze (około 3000 tys zł) to z nawiązką . wysoki nie wysoki to ma komfort , z tylu przy max wysuniętym fotelu dużo jest miejsca na nogi , miękkie wygodne kanapy na długie trasy nawet nie boli talek jak to w bmw serii 5, wygodny do uprawiania spontanicznego sexu :)
szyba tylna jest ogrzana w mgnieniu oka z przodu tez robi się ciepło z tym ze jak się rozgrzeje silnik to załancza się dmuchawa która ma w modelach starszych tylko jeden bieg i na zawnatrz jak i wewnątrz jest głośna ( na przejściu na pieszych mi się załączyła no i klientkę wystraszyłem to nasłuchałem się tego i owego ) w nowszych modelach z 87 roku jest 2 biegowy wentylator i to jest lepsze rozwiązanie
tak jak pisałem wcześniej duży komfort przyjemność z jazdy
no przy 140 km na h słychać troszeczkę no ale w tamtych latach kto tyle jeździł... silnik jak jest wyregulowany to pracuje bardzo cicho jednocześnie daje o sobie znać te 5 cylindrów
ciężki wóz duży silnik kupując takie auto nie należy się spodziewać 6 litrow na 100 tylko 12 na 100 ale za to dynamiczny jest i nie ma problemu czy to na 3 czy na 5 biegu moge jechac 50 na godz
głównie nawalała drobiazgi takie jak brak wstecznego światła to przekaźnik od pompy paliwa czy tez siłownik od zamka, w zimę zdarza się ze zostanie klamka w reku mowa głównie o tych kaseciakach tych wystających
silnik mnie nie zawiódł jeszcze

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 138KM 101kW [l/100km]

12,6