Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

BonZo_PrG, 11 lat temu
Silnik 2.3 E 136KM 100kW
Rok produkcji 1987
Audi 100 C3 Sedan 2.3 E 136KM 100kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dzięki ocynku blachy są pozbawione rdzy co się ceni w tych czasach.
Ten samochód jest doskonały pod każdym względem od blachy po silnik.
Silnik doskonale pracuje jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Mam nadzieje że dalej będzie tak dobrze pracował.
Bardzo dobrze sprawuje się skrzynia biegów. W moich rękach ta skrzynia ma ciężkie żywota a jednak doskonale się sprawuje.
Nie dałem pięciu gwiazdek tylko dlatego że samochód ma miękkie zawieszenie co powoduje że nie można wchodzić w zakręty z dużą prędkością. Ale poza tym układ jezdny jest doskonały jak na takie lata samochodu. Jest precyzyjne i nie ma luzów.
Dzięki temu że samochód jest bardzo duży widoczność w tym samochodzie jest doskonała i ułatwia bardzo jazdę takim dużym samochodem.
Bardzo mocna dmuchawa powoduje dobry komfort jazdy nawet w lato przy 30 stopniach. Wiadomo nie jest to klimatyzacja ale i tak daje rade :)
Bardzo ale to bardzo dużo miejsca dużo moich znajomych ma ok. 2m i jeszcze nigdy jak wsiadali do mojego cygara nie słyszałem aby któryś powiedział że jest mało miejsca wręcz przeciwnie chwalili sobie wygodę i dużą przestrzeń dla pasażerów ja jako kierowca też chwalę sobie przestrzeń bo jest jej naprawdę dużo.
Wyciszenie silnika jak i dźwięków z otoczenia zaskoczyło mnie najbardziej myślałem że samochód który ma już swoje lata będzie miał głośny silnik a w kabinie będzie bardzo głośno jednak jak wsiadłem i zacząłem jechać bardzo sie zdziwiłem i powiem szczerze takiego wyciszenia mogą pozazdrościć niektóre nowsze samochody ;)
Jak na tak duży silnik spalanie nie jest kosmiczne jest nawet oszczędny jednak jak dodamy do tego że w samochodzie czujemy się jak w limuzynie to jest tego warte nawet 10L/100km po mieście przy agresywnej jeździe.
Jak za tak śmieszne pieniądze jakość wykonania, komfort jazdy oraz niezawodność ten samochód jest liderem ;)
Samochód jest niezawodny ponieważ silnik jest bardzo prosty w konstrukcji co powoduje jego niezawodność. Jak to powiedzieli moi znajomi którzy też mają \"cygaro\" będzie prychał, kichał a i tak dojedzie do celu.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E 136KM 100kW [l/100km]