Ocena kierowcy - Audi 90 B3

Wojtek, 14 lat temu
Silnik 2.3 E 136KM 100kW
Rok produkcji 1989
Audi 90 B3 2.3 E 136KM 100kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Jeżeli chodzi o samochód to naprawdę jest trwały i niezawodny i tani.
Silnik świetny, wytrzymały, niezawodny, bardzo elastyczny, z idealnym przebiegiem momentu obrotowego. Jedyna wada to to że nie znosi gazu!!! Ja na przykład mam problemy z wolnymi obrotami, jak się je ustawi to czasem pochodzi pół roku dobrze a czasem tydzień i znowu ustawianie.
Biegi raczej krótkie, wchodzą idealnie, skrzynia bardzo dobra, nie ma się do czego przyczepić.
Quattro - super sprawa i zabawa w zimie. I co najważniejsze nie psuje się, nie zawodzi. Jeździ się jak normalnym autem tylko że przyczepność dużo lepsza.
Jakieś tam martwe punkciki w lusterkach są, ale to chyba we wszystkich osobówkach występuje.
wszystko pod ręką
Grzeje bardzo szybko, klimy brak, auto koloru czarnego; w lecie w pełnym słońcu w korku MASAKRA.
Spalanie jaki ja odnotowałem na gazie waha się w granicach 9,4 - 17,6 l/100km LPG. Średnio 12-13,5przy krótkich podjazdach, mieście, 10-12 trasa.
Samochody te są naprawdę tanie za parę tysięcy można kupić z tym że bez gazu trochę spalanie odstrasza od zakupu, a na gazie wiadomo to się różne CUDA dzieją :)
Wiadomo paski oleje elementy zawieszenia się zużywają i trzeba je wymieniać. W aucie tym raczej nic się ie psuje nawet drobiazgi.
Raz mi się zepsuł na trasie (szczotki w alternatorze), poza tym bezawaryjnie. Problemy z gazem ale to już nie wina samochodu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 E 136KM 100kW [l/100km]

12,9