Ocena kierowcy - Audi 90 B3

binvest@pro.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 2.3 E 136KM 100kW
Rok produkcji 1988
Audi 90 B3 2.3 E 136KM 100kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Samochód mimo wieku jest nadal niezawodny i nie wyobrażam sobie innego do mojej pracy (miesięcznie pokonuję ok 8 tys km). Staram się zapobiegawczo o stałą kontrolę u jednego mechanika. Mam prawdopodobnie szczęście - bo awarie mnie omijały (wypadki nie - miałem trzy a polegały na "wjechaniu" z tyłu na mnie innego pojazdu
na V biegu: od 40 km/h do 215 km/h
przy takim przebiegu zdarzają się chwile w których trzeba poprawić "włożenie" biegu
wymieniam regularnie wszystkie tuleje zawieszenia i amortyzatory ale auto trochę "pływa" w koleinach wygniecionych w asfalcie przez ciężarówki
nie narzekam ale są martwe pola widoczności w lusterkach wstecznych
AUDI !!!
miałem kłopoty ale okazało się, że podczas wymiany nagrzewnicy mechanik odłączył przewody wentylacji nawiewnej szyb i po poprawieniu sytuacja jest znowu O´K´
z przodu super z tyłu gorzej dla wysokich
samochód ma 15 lat a wyciszenie uważam za wzorowe
jeżdżę na benzynie glównie w trasie zużycie waha się od 7,6 do 8,6 l/100 km - zależnie od dynamiki i szybkości - najlepsza ekonomiczność osiągana jest przy prędkości do 140 km/h
za małe pieniądze (8 - 12 tys zł) można nabyć niezawodny pojazd
w ciągu ostatnich przejechanych 360 tys km miałem problem tylko z alternatorem, który zmusił mnie do wykonania naprawy w trasie
nie występują
Audi 90 B3