Lista ocen Audi A1 I (23) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Croft
Sportback 5d Facelifting 1.4 TFSI 125KM 92kW
1400ccm, 125KM, 200Nm, benzyna, 4 cylindry : to wg mnie najbardziej optymalna (dla moich potrzeb) jednostka. Wystarczająco szybka, oszczędna, i można liczyć, że trwała. Przy tej wadze - bez żadnych kompleksów, świetne osiągi, oszczędne spalanie, wysoka kultura pracy. Do miasta gdzie spędza większość czasu - super, na trasie i autostradzie - 125 KM w takim maluchu - robi swoje.
~Rubens
Sportback 5d 1.4 TFSI 122KM 90kW
Olej trzeba wymieniać max co 15 tysięcy km. Trzeba dbac o łańcuch. Żadnych trybów long life. W tym aucie łańcuchy się już nie rozciągały. To przypadłość aut z silnikiem przed 2010 roku. Wiem co mówie bo miałem Skode Octavie z 1.4 tsi z 2008 roku i tam łańcuch po 170 tyś był do wymiany. Ale to tania zabawa, taniej niż rozrząd na pasku. Całość mnie wniosła 800zł z montażem.
~kris
Hatchback 3d 1.6 TDI 90KM 66kW
klekott słychać tylko na wolnych obrotach potem jest ok w porównaniu do innych małych aut z silnikiem diesela 90KM było trochę mało do zwykłej jazdy wystarczał lecz jeśli chciałyś wyprzedzić przy 80kmh było słabo dlatego wsadziłem renomowany power box teraz ma 130KM i jest naprawdę dobrze a wyprzedzanie tira stało się przyjemnością
~Mateusz Szymański
S1 Sportback 2.0 TFSI 231KM 170kW
Ciągnie jak wściekły - długo i bez żadnej turbodziruy - ale za to brzmi bardzo bardzo słabo. Jest nie tylko za cicho ale bardziej to przypomina odgłos ciągnącego odkurzacza niż sportowy samochód ze świetnymi osiągami - duże rozczarowanie.
~Stalin
Sportback 5d Facelifting 1.4 TDI ultra 90KM 66kW
Jak na takie maleństwo przyjemnie warczy wewnątrz. Dbam o silnik i póki co jest niezawodny. Zapewnia fantastyczne spalanie oraz przyśpieszenie lepsze od katalogowego, przynajmniej na paliwie Shell V-Power diesel.
~Tymek
Sportback 5d 1.4 TFSI 122KM 90kW
Opinia o silniku i jego awaryjności mocno przesadzona. Auta z tym silnikiem.sprzed 2010 cierpiały na rozciągający sie łańcuch rozrządu. Po tym roku element poprawiono. Ja nie mam z tym problemu.
~st220@gazeta.pl
Hatchback 3d 1.2 TFSI 86KM 63kW
Jak na pojemność i moc to jest super! pozytywne zaskoczenie. szczególnie fajnie rozwija moc od predkosci 110 do 140. Po przejsciu z 1,9 TDI jest przyzwoicie. Cichy. System start/stop pracuje rewalacyjnie.
~filip
Sportback 5d 1.4 TFSI 122KM 90kW
Niezły, prosty w budowie, trzeba dbać o wymianę oleju, bo ma łańcuch rozrządu. U mnie przy 140 tyś km padł napinacz, ale cała akcja naprawcza trwała zaledwie 3 godziny.
~Karo
Sportback 5d 1.4 TFSI 122KM 90kW
Silnik chodzi normalnie, po odpaleniu jak terkocze to do wymiany jest napinacz łańcucha co ja zrobiłem W tych autach trzeba dbać o stan oleju i wymieniać go co max 15 tyś km.
~Pirx
Hatchback 3d 1.4 TFSI 122KM 90kW
Bardzo elastyczny w porównaniu do zwykłych silników benzynowych. Za długi 6 bieg. Przy 160 na 6 biegu kręci zaledwie 3000 obrotów. Powyżej 180 jeździ wyłącznie na 5 biegu.