Ocena kierowcy - Audi A2

K:);), 5 miesięcy temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Audi A2 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Na żywo pięknie wygląda Aluminium jest na lata - nie rdzewieje i rewelacyjnie się prezentuje- (bez "purchli" czy dziur) ... bmw3
Silnik : Zadziwiajaco elastyczny jak na 1.4 w benzynie
Zawieszenie : Komfortowe na oponach o wyższym profilu tj np 65 - im niższy profil opony tym mniejszy komfort TAK JEST BYLO I BEDZIE W KAZDYM pojeździe od roweru począwszy po motocykl i samochód kończący
Ogółem bardzo dobry samochód, co dla mnie jest kluczowe całe nadwozie oraz podłoga z ALUMINIUM (BRAK jakiej kolwiek korozj 'na wieki wieków..'
Jedynie podczas ruszania potrzebuje dodania więcej gazu natomiast już podczas toczenia się jest ultra elastyczny na każdym biegu - można je zmieniać już przy ok 2tys obr/min , nie dławi się, normalnie/ zwyczajnie się zbiera do jazdy Ponoć ta jednostka nie lubi gdy się ją wkręca nonstop w bardzo wysokie partie obrotów wtedy pobiera olej.. Czegoś takiego nie uświadczyłem lecz nie jeżdżę po "dziadziowemu"
Precyzyjna choć "raz na ruski rok" lewarek nie chce odbić i wrócić samoczynnie w pozycje luz tylko chodzi w pozycji 1--
Samochód jeździ jak po sznurze, Jest precyzyjny, nie trzeba korygować toru jazdy przy szybkiej jaki wolnej prędkości Zawieszenie wygodne i komfortowe jak na tej wielkości samochód to jestem pod wrażeniem jak resoruje i wybiera wszelakie nierówności Zdarza się mu ze na poprzecznych nierównościach gdy autkiem jadą 3 osoby z prędkością powyżej 100km/h lekko "nurkuje" - zawieszenie jest bardziej komfortowe niż sportowe :) mi to jak najbardziej pasuje
Audi Space Frame 'ASF' - 97% "budy" jest wyk z aluminium niektóre elementy takie jak błotniki przód, nadkola przód i tył, klapa bagażnika, podłoga bagażnika (tam gdzie znajduje się akumulator oraz podnośnik) oraz obydwa progi są wykonane z PCV (oczywiście zderzaki również bo jakby inaczej :)) 0% korozj , jedynie elementy takiej jak zawieszenie oraz przewody pod podloga wymagają wglądu jeśli chodzi o ich stan Po Lifcie el zawieszenia są stalowe nie Alu jak to miało miejsce do liftu aczkolwiek ich trwałość i kosz zakupu są korzystniejsze niż aluminiowych Samochód nie wychyla się nawet w ostro pokonywanych zakrętach Jak na swój wiek wygląda spoko oraz nietuzinkowo ;) ma to swoje +sy
Dużo przeszkleń dookoła, jeśli chodzi o manewrowanie czy też parkowanie to jest bardzo dobrze - mimo iż nie ma zbyt wielu rozwiązań wspom orientację dookoła samochodu :)
Wszystko na swoim miejscu - jak to w Audi ;) Każdy przycisk ma swoją konkretną funkcję więc nie ma problemu aby przywyknąć po krótkim czasie gdzie co jest i do czego służy Tak dla młodego jak i starszego kierowcy - 5 z plusem
Klima automatyczna, ogrzewanie przedniej itylnej szyby oraz lusterek -
Z przodu (a mam 187cm wzrostu i ok 78 kg wagi) zakres reg kierownicy w 2 płaszczyznach foteli nie ma najmniejszego problemu żeby zająć wygodna i odpowiednią do jazdy pozycje, na szer jest spoko na wysokość 'ponad czuprną'
Silnik słychać przy wkręcaniu powyżej 3tys obr ale jest to miły dla ucha wydźwięk 16v, Delikatnie dają się słyszeć świsty wiatru ktory opływa samochód z ok bocznej szyby z przodu przy prędkości powyżej 120km/h w wietrzny dzień, szum z kol i nadkoli (jak to miało miejsce Punto II czy Yaris I) - czuć że jest to model premium , z wyższej półki Jest niesamowicie cicho i przyjemnie
Równo 8l po mieście uważam jest bardzo dobrym wynikiem, odpowiada mi Mieszane ok 6.5l pali na 100km
Kupiony ok 3lata temu za nie całe 12tys zł Poszukiwany po lifcie tj 2004 lub 2005r prod Dużo el eksploatacyjnchy zostało poprawionych na bezawaryjne i dużo bardziej trwałe Jest git :)
Czasem gdy dłużej postoi i wkręci się go na wysokie obr pojawi się ikona 'chceck engine' W okolicznym serwisie powiedziano mi że świadczy to wyłącznie o zwykłym błędzie nie ingerującym w jednostkę napędową (z samochodem jest wszystko najlepszym porządku) - był podpięty pod komputer tj zwykły błąd mam zakupione urządzenie za 70zl do jego kasowania A usługa w owym serwisie za diagnozę i usunięcie tegoż jak się okazało bezinwazyjnego błędu kosztowało mnie za ok 1min 'jego "pracy'" 70zl Tak na prawdę tj żaden kłopot
Jest bezawaryjny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]