Ocena kierowcy - Audi A2

Romek druga opinia , 12 lat temu
Silnik 1.6 FSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Audi A2 1.6 FSI 110KM 81kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : konstrukcja nadwozia ale silnik to jedno rażówa takie czasy
nadwozie poza podłokietnikiem i miejscem na gaśniće bardzo dobre ale silnik to dziadostwo dotyczy to wszystkich nowoczesnych silników po 2000 roku myślę nad załozeniem led dziennych
Kupiłem w Niemczech po czasie okazało sie ze zajechany silnik podmianka ,silnik ma wade brudnych zaworów i dolotu po trzech latach skonstruowałem filtr do ERG jezdze i to działa , wymieniłem olej .tarcze,docisk sprzegła SACHS jak w oryginale a teraz walczę z przepalajacymi się cewkami zapłonu ---to wina świec NGK maja wewnetrzny opornik wymieniam na świece DENSO VK20 + KPL cewek zapłonu Bosch z Turcji był problem z wyciekiem płynu chłodzącego - powód niemiecki konstruktor załozył metalowy-stalowy trójnik który skorodował i srednica zmniejszyła się --- UWAGA nie dolewać wody do układu tylko płyn rozbierałem silnik do ostatniej śrubki to wiem
mogła by być 6 biegowa od Golfa fsi
wymieniłem amortyzatory przód i tył takie jakie były i gumy drązka stabilizacji
przód dobra tył rewelacji nie ma - kwestia przyzwyczajenia się
brak łokietnika myślałem i dorobiłem podłokietnik rewelacja zwłaszcza w długich trasach dorobiłem uchwyt do gasnicy jest super zastanawiam się nad systemem gaśniczym w tych samochodach w razie pozaru maski nikt nie podniesie ---BRAK MOZLIWOŚCI WŁOZENIA DYSZY GAŚNICY DO KOMORY SILNIKA
W PORZADKU
przód ok tył jak na ten typ ok
w porzadku
zalezy na jakich świecach te polecane NGK czteroelektrodowe to szajs zmieniam na irydiowe VK20 Denso na NGK jak na benzynę to autostrada 130 km/6 litrów 90/100 km ok 5 l ale miasto ok 10 l pracuję nad zmniejszeniem tego
ja kupiłem uzywany zrobiłem kapitalny remont silnika zawodny osprzęt cewki zapłonowe a to wina świec NGK =dziadostwo
zle dobrane świece przez producenta http://www.youtube.com/watch?v=53yfHLdn41k&feature=related a winne być te http://www.youtube.com/watch?v=i02Iym3sgJc
silnik wycieraczek z francji pochodzi trzeba rozebrac i z blaszkami zrobic dogięcie tej ZEROWEJ bo nie wytrzymuje temperatury i robi kaput ,padł mi na autostradzie pod Lubljaną 120 km na liczniku i sciana wody --szok i dziadostwo producenta ale zyję

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 FSI 110KM 81kW [l/100km]

6,2