Ocena kierowcy - Audi A2

FILIP 02, 15 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : ORGINALNOŚĆ pod każdym względem. Estetycznym, technologicznym, innowacyjnym
Auto chciala żona. OK kupilem. Ale nigdy bym nie przypuszczał że to niewielkie autko to DZIEŁO SZTUKI. Wręcz doskonałe wykonanie. Uwieżcie mi- mialem i jeździlem juz wieloma autami i nie powiem sa lepsze, ale nie w tej klamsie. Cały wykonany z aluminium (niespotykane poza A8)Może kilka elementów wyposazenia które ciezko lub w zasadzie nie do dostania w innych autach(rownież nowych): ABS,ESP,ASR w standardzie, 6xpp, Klimatronik, szklany dach, klimatyzowany schowek, webasto, skorzana kierownica, atermiczne szyby, miekkie plastiki, wszystkie słupki w materialach a nie plastiku, grzane fotele, grzane lusterka w standardzie, elekronicze wspomaganie w standardzie i można tak jeszcze dłuuugo. Minus, bo jest jeden: cholernie TWARDY
Do silnika w zasadzie nie mam zastrzezen. Bardzo fajnie sie zbiera, zwłaszcza powyżej 2 tyś obr. Troszke śmiesznie chodzi (bo 3 cylinderki) ale można sie przyzwyczaić
Dalem 4 bo skrzynia nie do konca mi pasuje a to moja ocena:) ponieważ na wysokich obrotach jest dosyć glośno, mam wrażenie ze do przelozeń panowie z Audi sie nie przyłozyli. Mimo że można tym autkiem jechać naprawde szybko to już od 110-120 słychac go - ja bym albo zmienil przełożenia albo dodal 6 bieg:)
Bardzo prosty układ zawieszenia (tani) w polaczeniu z bardzo zaawansowanymi systemami (ABS, ASR,ESP) i do tego rewelacyjne elektroniczne a nie hydrauliczne wspomaganie kierownicy, sprawiaja że prowadzi sie to autko wręcz rewelacyjnie
No niestety to nie jest cudownie. Bardzo przeszkadzający słupek z przodu, brak wycieraczki w tyłu, brudząca sie szybka dolna. Poza tym jest ok. Ogromna wręcz przednia szyba
I ponownie 5. Nie ma sie do czego przyczepić. wszystko na swoim miejscu.
Nie znajdziecie auta w tej klasie z tak wydajną klimą, atermicznymi szybami i webastem. Nie ma szans
Z przodu baardzo duzo miejsca. Z tyłu.. wielu powie ze masakra- a ja wam mowi usiądzcie a potem sie wypowiadajcie. Podwójna podloga czyni cuda
Troszke klekocze jak jest zimny, ale jak sie rozgrzeje to cisza jak w mało którym dieslu
Powiem tak: wymienilem rozrząd (kpl wraz z filtrami i pompa wody) za co zaplacilem 1350zł na orginalnych częsciach z serwisu. Wymienilem olej (longlive) więc wymiana co 30tys lub 2 lata. i to w zasadzie wszystko. Od wymiany przejechalem 15 tys i nie ma mowy o jakichkolwiek dolewkach. auto sie nie psuje. Nie wiem co to naprawy. Poważnie. Spalanie: Nie jestem aż takim optymistą i nie napisze że 4 litry i tyle) To prawda na trasie potrafi spaliś ponizej 4 litrow. Mi na trasie pali śterni 3,8L ale w mieście pali ok 5 a zimą ok 6 litrow. No webasto tez ciagnie ON. Ale srednia ok 5,3L
Może i nie jest tani, ale jakość?? To jest majster sztyk niemieckich inzynierów! Niestety zainwestowali w jego stworzenie i produkcje tyle serca i pieniędzy że mogło być tanie. Dlatego zazwyczaj kosztowało powyzej 100 tyś zł juz 9 lat temu!! ale teraz za ok 30 tys zł można sie cieszyć tym dziełem. Bo tak jak ktoś juz napisal. cieżcie sie puki możecie- takie auto już nie powstanie, a napewno nie z takim wyposażeniem i z aluminium
Nie zapomnijmy o jednym: to Audi
Brak jakichkolwiek usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]