Ocena kierowcy - Audi A2

miron, 14 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : w sumie silnik i karoseria. ten silniczek chodzi tak jak by \"mruczal kot w zaciszu domowym przy kominku w zimie\"
oceniam na 5 poniewaz zasluguje na taka ocene. czesto wsiada jakis znajomy i od razu jak wchodzi mowi ze nie widac plastikowych kawalkow jak np w toyocie yaris z 2008r. ludzie doceniaja wnetrze bo wyglada jka by bylo z klasy wyzszej a ja to potwierdzam. cenie to ze jak zarysuje lakier to nie martwie sie tym zaby zamalowac bo i tak nie zardzewieje przeciez autko jest z aluminium
nic a nic nie szwankuje. czasami wydaje mi sie ze jade \"malym traktorkiem\" a to dlatego ze rano i zazwyczaj w zime wydaje dziwne odglosy przez pierwsze kilka min ale nie wplywa to w zaden sposob na jego prace i mozliwosci. niesamowicie oszczedny !!! a do tego wszystkiego bardzo energiczny.
mala i sprawnie chodzi lecz nie idealne. ja nie mam powodow do narzekania. jedyna wada jak dla mnie to taka ze jak jade na 5 biegu i trzymam reke na slrzyni biegow to nie dostaje palcami do radia a to jest nie zreczne.
niskie zawieszenie ale za to progi pokryte plastikiem wiec nie widac zadnych wad i usterek z zewnatrz. ogolnie elegancko to wyglada. zawieszenie troszke twarde. posiada esp asr abs itd itp to nie jest audi a8 :)
przednia szyba niesamowicie przestrzenna i male trojkaciki jednak duzo zaslaniaja ramy ktore wszystko zespalaja. z tego co sie orientuje to przeszkadza to niskim osoba. jednak widocznosc jest bardzo dobra.
idealna ?! ja daje 5 !!
klimatronik jest swietny i nie mam zadnych \"ale\" do niego gdy dziala w lato jednak w zime jest troche inaczej bo strasznie dlugo sie rozgrzewa i trzeba naprawde dlugo czekac by samochod sie nagrzal... naszczescie jest tez cos takiego jak webasto ktore mozna uruchomic a powoduje ono ogrzanie silnika i auta :) godzinne chodzenie webasto spala 0.5 l/h
jest pieknie... mozna sie wyciagnac z przodu... ja czesto robie sobie grzemki kilkudziesieciu minutowe i nic mi nie przeszkadza. z tylu troszke mniej miejsca ale nie ma powodow do narzekania.
rano cos tam mu buczy jak jest zima ale tylko pierwsze kilka min. w srodku tak srednio wyciszony ale nie ma powodow do narzekania jak silnik sie rozgrzeje.
ceny przegladow mozna przebolec poniewaz baaaaardzo zadko zaglada sie do serwisow no chyba ze na wymiany filtrow oleju itp itp. zuzycie paliwa dal bym nawet ocene 6 ale ta maksymalna skala daje tylko 5. na trasie we 2 przy predkosci okolo 110km/h spala 4.0 moze do 4.2 ropy. po miescie gdy go \"pilujemy\" potrafi pociagnac 5.5 litra ale naprawde trzeba go nie szczedzic.
tutaj chyba jedyna wada. cena duza jak za taki samochod ale za to jakos jest widoczna na pierwszy rzut oka. gdy sie wsiada do niego po raz pierwszy to czuc \"elegancje\" a to jest atut ktory go wyroznia. duza cena ale warta swojej jakosci i produktu !!!!!
jest bardzo dobrze. nic nie stuka i nie puka. jedynie zepsula mi sie wysuwana popielniczka i urzadzenie na stawianie kubkow z napojami a raczej juz takie to kupilem wiec nie znam przyczyny.
to auto mnie jeszcze nie zawiodla a ma przejechane pond 400 000 tys km !!!! mialem renault 19, renault lagune, toyota yaris 2008r ale to jest najlepsze !!!!! kiedys zepsulo mi sie takie male urzadzonko w klimatriniku ale serwisant audi powiedzial mi ze to normalna awaria jak w kazdym aucie nazwal to \"zlosliwosc rzeczy martwych\"

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]

5,3