Ocena kierowcy - Audi A2

Marcin, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Tak jak w ocenie doskonale. To tylko samochód i zawsze ma prawo się coś zepsuć. Jak na razie jestem zadowolony i to bardzo.
Jest to silnik trzycylindrowy więc trzeba liczyć się ze specyficznym dźwiękiem, lecz biorąc pod uwagę kulturę jego pracy jest rewelacyjny.
Trzeba nauczyć się operować skrzynią. Wad nie zauważyłem.
Auto dobrze trzyma się drogi, śmiało wchodzi w zakręty. Jest trochę twarde.
Widoczność to najsłabsza strona tego samochodu.
Jak na tak małe autko miejsca jest wystarczająco. Rozwiązania w nim zastosowane szczególnie rozkładanie tylnych oparć jest rewelacyjne.
Autko ciężko zaparować. Wentylacja dzięki dobrze umiejscowionym otworom nawiewu sprawdza się.
Mierzę 182cm i osoba o takich samych gabarytach jak ja może wygodnie za mną siedzieć. Jest to zasługa tego, że podłoga z tyłu jest znacznie niżej niż z przodu.
Trzy cylindry robią lekki hałas, ale można wybrać inny silnik.
Przed kupnem tego wynalazku umiarkowanie podchodziłem do opinii innych kierowców, ku mojemu zdziwieniu większość się potwierdziła. Auto naprawdę mało pali, oczywiście przy rozsądnej jeździe. 1.4 tdi to nie jest silnik na wyścigi.
Dla mnie osobiście auto było drogie, może trochę za drogie. Jednak obiektywnie patrząc proporcja jakości do ceny jest wyrównana. Trzeba zapłacić za dobry silnik, dobre materiały i fakt, że wiele części pasuje do innych tańszych aut w związku z czym nie są one drogie.
Na razie bez uwag. Auto się spisuje bardzo dobrze. Mam nadzieję, że taki stan utrzyma się bardzo długo.
Nie zdarzyły mi się.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]