Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Kosivo, 12 lat temu
Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Audi A3 8L Hatchback 1.8 T 180KM 132kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : dość cicha praca silnika nawet na wysokich obrotach i to, że moc czuć na każdym biegu od najniższych obrotów.
Silnik : problem ze nagrzniem silnika w trasie i uruchamiająca sie kontrolka
mimo małych mankamentów jestem bardzo zadowolony z samochodu.
Silnik pracuje bardzo równo. moc czuć od najniższych obrotów.
bardzo precyzyjna i gładko chodzi. Biegi można zmieniać przy użyciu praktycznie jednego - dwóch palców.
nie jest źle ale myślałem, że przy tak małym samochodzie będzie bardziej skrętny. na trasie niestety czuć każdą nierówność i niestety ciąga trochę po jezdni ale to może wina zużytych tulejek i końcówek wahaczy. ale mimo tego nie trzeba walczyć z kierownicą lekko chodzi.
widoczność w przód i na boki bardzo dobra, nieco gorzej do tyłu.
bardzo łatwy dostęp do wszystkich przycisków na panelu środkowym. widoczność licznika bardzo dobra
co tu mówić... jak kupiłem nie robiłem nic w klimatyzacji a nie daje ani grzybem ani niczym takim... klimatyzacja chłodzi a ogrzewanie grzeje ;)
jeśli chodzi o kierowce i pasażera z przodu to bardzo wygodnie i dużo miejsca na nogi i nad głową. z tyłu jest gorzej ale na trasach do 100-150km spokojnie i w miarę komfortowych warunkach można posiedzieć jeśli jada dwie osoby.. na trzy to już ciasno.
w audi a6 z tych lat jest zdecydowanie lepiej. ale uszy nie bolą.
jak na taką moc to spalanie jest w normie... w trybie mieszanym około 9,5/100km. jeśli chce się naprawiać dobrej jakości częściami to wychodzi dość drogo ale ma się pewność i jakość i trwałość warta ceny.
samochód nie jest najtańszy ani w kupnie ani w eksploatacji, ale jakość wykonania i komfort jazdy jest jej warty.
jedyne co to mam problem z tym aby silnik złapał temperaturę na trasie, możliwe ze wina termostatu.
z poważnych napraw to jedynie musiałem rozrząd wymienić, ale to standard po kupnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

9,3