Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

AK, 13 lat temu
Silnik 2.8 V6 quattro 174KM 128kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Avant 2.8 V6 quattro 174KM 128kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Cicho, przestronnie, pięknie pracujący silnik. Niezbyt duże spalanie.
Klasa sama w sobie. Może niepozorny, ale bardzo dobry samochód rodzinny.
Mam automatyczną skrzynię biegów. na 4 biegu jest takie przełożenie, że 1000 obrotów daje 40 km/h, a 4000 obr. 160 km/h. Od 1000 obrotów przyspiesza. Bajka w mieście. Rzutuje to na niskie spalanie. Poprzedni samochód to audi 80 z mechaniczny, wtryskiem, dlatego ten 6 cylindrowy silnik jak dla mnie pracuje idealnie, choć ma 270 tyś km.
Automat 4 biegowy. Wyczuwalne jest drobne pociągnięcie przy zmianie z 2 na 3, a pozostałych w ogóle nie czuć. Czeka mnie wymiana płynu w skrzyni. Koszt z filtrem i uszczelkami oraz płynem ok. 350 zł. Poprzednik tego nie robił, więc mam nadzieję, że po wymianie każdy bieg będzie gładko wchodził. Choć tak na prawdę to pociągnięcie jest prawie niewyczuwalne, ale...
1640 kg. quattro, jazda piękna, bezpieczna . Samochód zachowuje się bardzo dobrze. Czekam tylko na zimę, wtedy zobaczymy, co warte jest quattro
Wszędzie widać, gdzie trzeba. Matiz ma większe słupki. Tylna wycieraczka zgarnia prawie całą szybę. Super
Człowiek czuje się jak w limuzynie. Super wygodne, szczególnie na trasy.
Faktycznie klimatronik jest awaryjne, ale przy odrobinie chęci problemy mijają. Chodzi o silniczki i potencjometry. W internecie jest wszystko super opisane. Chłodzi klima bardzo dobrze. Tylna szyba odparowuje w 30 sekund. Podgrzewane siedzenia dają ciepło już po kilkunastu sekundach.
Siedzi się super. Podłokietnik jest bardzo wygodny.
Można spokojnie rozmawiać przy 10 albo przy 210. Po prostu jest cicho.
174 konie, 1640 kg. masy, automat,kombi, gaz. Spala średni na dojazdach do pracy (trasa 70%, 30% miasto) 12,7 litra gazu. Potrafi z klimą w korkach wziąć 15. Ale 10,2 też udało się osiągnąć. oczywiście + trochę benzyny. W lato około 0,2 - 0,5 litra na 100 km.
Za takie pieniądze auto klasy na prawdę wysokiej. Lepiej kupić audi c4 niż BMW 3 5 lub 7. Większość od \"karków\" - amatorów wieś-tjuningu, którzy pucują samochód codziennie, a co dwa dni kasują błędy komputera zamiast naprawiać. Albo z przekręconym licznikiem i na ceramizerach bądź innych uszczelniaczach.
Coś drobnego po zakupie mam do zrobienia, ale to drobnostki
Jak na razie brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 quattro 174KM 128kW [l/100km]