Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Rafal, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania jednostka napedowa mam juz oryginalnie 400000 tys i nic sie nie dzieje klekocze dalej i ciagnie dosyc dobrze.Konie pozostaly na swoim miejscu narazie zadnemu sie nie ucieklo na pastwisko ;)
Karoseria : Rdza na przednich nadkolach
Inne : silnik tylnej wycieraczki
Kupilem to Audi jak mial 234000 przebiegu.Teraz ma juz 400000 tys i totalnie zadnych probllemow z turbina wtryskiwaczami czy tez pompa.Rewelacja, moze trafilem :).Jedynie co to eksploatacja jak swiece zarowe na tym nie oszczedzac oraz wszystko to co trzeba oleje plyny i filtry tego pilnuje jak oka w glowie i jak widac odwdziecza sie.przy przebiegu 370000 tys zmienilem olej na mineralny.
Perfekcyjnie lekko i precyzyjnie.Troche za niskie przelozenie, ale przy tej mocy silnika wrecz idealnie.
Mankament z przednimi niestety nie wentylowanymi tarczami hamulcowymi potrafia szybko sie przegrzac i co za tym idzie to znieksztalcic co przy hamowaniu w zaleznosci od stopnia znieksztalcenia niestety kierownica drzy.Łozyska tylnie za male jak na taka mase auta i szybko padaja nie nalezy oszczedzac na zalozenie leprzych.
bez problemow aczkolwiek jak na Kombi nie jest zle.
Wszystko na swoim miejscu nic nie skrzypi nie puka.Rewelacja tylko w tych latach robili cos pozadnego :)
Silnik krokowy lub czujnik temperatury lubi pasc ale to nie sa drogie elementy.W zime slabe parowanie szyby i dlugie nagrzewanie auta, ale jak sie rozkreci to jak w saunie :) a w lato klima perfekcyjnie sie sprawdza.
Duzo miejsca dla wszystkich a jak trzeba to i w 5 osob da rade w miare wygodnie.
Szumi powyzej 100km/h ale starosc nie radosc uszczelki drzwi do wymiany, ale nie przecieka i jak na ten przebieg i stare uszczelki to rewelacja.
Na trasie pali mi 5,5 do 6 w miescie od 6,5 do 8- przy korkach z zalaczona klima :) moze to nie jest jakis demon predkosci, ale cena uzywanego modelu z dobrych rak to swietne rozwiazanie dl tych ktorzy chca auto duze i tanie w eksploatacji a zarazem komfortowe.
Nigdy mnie nie zawiodlo.Jedynie co przyspozylo mi klopotu to rozsypalo sie tylnie lozysko ale jakos dojechalem do domu.Nastepna sprawa to elektryka zaczela mi sie swiecic lampka Air Bag raz sie swieci i raz gasnie.Na przemian przednie swiatla mijania albo sie zarowka przepali albo swieci raz jedna i raz druga.Pilnowac luzu na tyle odnosnie lozysk.Ogolnie auto jak najbardziej nie zawodne.
Brak
Audi A6 C4 Avant