Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Ryszard prycho@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : perfekcyjne osiągi w relacji do ceny!
Układ elektryczny : chyba zepsuł się styk włącznika wycieraczki tylnej (przednie pr4acują normalnie)
jak dotąd - najlepsze me auto po fiatach, fordach,. skodach i mercu.. moj mechanik od merca (z ASO Kr) - sam przeszedl z merca na audi - to o czyms swiadczy!
Świetne przyspieszenie, silnik benzynowy o tej samej mocy w A6 ma gorsze parametry przyspieszenia, prędkości.. Trochę nieregularnie klekocze na zimnym
6 bieg - spokojnie można jechac już przy 80 km/h..oczywiście nie pod górę czy z przyspieszaniem.
jak na polskie drogio- bdb trzymanie i amortyzowanie
no niestety, to już moje 8-e auto, prawko mam od 1989 roku (18 lat) , poprzedni oteż miałem kombika merca 124 TE - i nie zdarzaja mi się wpadki..A tu - przy cofaniu, lewa stroną drasnąłem sobie bok od strony kierowcy - kiepsko widać w tył lewą stronę pzy odwróceniu głowy (zwłąszcza zgłówki) :(
świetnie..może za wyjątkiem sterowanie fabrycznym zmienianiem ścieżek CD w radioCD i zmnainą trybu radio/CD - na koncu pio proawej stronie panelu..trzeba wyciągać rękę.. ale to drobiazg;)
klimatronik - swietny! Choc troche sie wystraszylem na poczatku, gdy przy niskich temp. nie chciała sie załączyc klima, by odparowac szyby - ale doczytalem, ze przy klimatroniku - autiomatycznei wyłącza się przy niskich temperaturach
hmm.. naprawdę sporo.. No i tylna przesdtrzen bagazowa jest swietna - złozenie tylnego siedzenia - 2 nacisniecia przyciskow, + 1 przycisk od wyjęcia rolety bagaznika - i mam łóżko dla 2-3 osob! w duzym mercu kombi 124 bylo trudniej ;)
jest dobrze przy przekroczeniu 2,5-3 tys slychac fajny pomruk turbo
to jest naprawde rewelacja.. mam "hopla" na tle pomiaru zuzycia paliwa przy roznych warunkach..Tankuje od pelna do pelna.. Srednio latem spalał mi 6,2, teraz zimą - 6,5-7 ale z rekordow: - przy do 130 na autobahnie (tempomat) - 4,92 ltr - przy 170-210 na autostradzie - 7,7 ltr (w ksiazce predkosc max to 203 km/h.. 215 przy wlaczanej klimie poszedl bez problemu, ale dalej nie rozpedzalem, bo sie "gesto" zrobilo na odcinku Chorzow-Katowice) - i taki tescik "przepisowy": 300 km z Wawy do kraka przez Radom, przy max 110-120, a zwykle do 100 - 4,39 ltr!! gdy sie nie wchodzi w obszar turbo, zwlaszcza na 6 biegu - po prostu jazda na oparach..ale gdy trzeba "depnąc" - jest czym :)
perfekcyjne - osiagi, trwalosc, niezaawodnosc - za niewioielkie pieniadze, zwlaszcza w eksploatacji
jak dotad - jedynie włącznik tylnej wycieraczki..
nic powaznego się nie zdarzyło przez 16 tys km od 5 miesiecy. Auto od lipca w PL - b.mały autentyczny przebieg - 142 tys. w 11 lat

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,1