Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

robertry@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : moc dynamika przyspieszanie i spalanie POLECAM tego diesla w szcególności 6 biegowego wersje 140 KM
ja na te lata i tą cene auto godne polecenia. Moja audi to praktycznie full opcja skóra praktycznie pełna elektryka (brak elektrycznych foteli i ich podgrzewania oraz brak telefonu). Wole za to auto dać powiedzmy 22tys zł niz dołozyc jeszcze 5tyś zł i kupic nowego Fiata Pande co jest dla mnie szcytem głupoty
2.5 TDI 140KM 5cyl. bardzo fajny silnik szczególnie w jezdzie na 6 biegowej skrzyni ma naprawde sporo mocy by przspieszyć to auto i to jeszcze w kombi.Na brak mocy po przeskoku z 80 B4 2,0 benzyna nie mozna co narzekać. Silnik jesli wszystko jes zadbane i przy spokojnej jezdzie tzn tak ok 120km/h praktycznie w aucie nie jest słyszalny.Spalanie jak na to auto bardzo małe ok.7l ropy wiadomo wszystko zalezy od nogi ale ogolnie to poruszam się z prędkościami ok. 100-120km/h na normalnych drogach na 6 biegu przy 2150obr/min ma sie te 120km/h ostatniego czasu zrobiłem mała próbe i musze powiedzieć że bez wiekszych problemów mozna wycisnąc z niego ok 220km/h i szczerze mówiąc w aucie tego nie czuć jedzie się jak przy 100km/h jedynie wiekszy szum i wiadomo że silnik trochę już ryczy. Jesli chodzi o silnik to polecam wiadomo przy tym wieku i przebiegu trzeba się spodziweać jakiś drobnych wycieków ale najwazniejsze by auto było jezdzone na dobrej ropie i napewno jeszcze wiele można nim przejchac np. tak jak mój znajomy tyle że on miał na automacie sprzedał auto z przebiegiem 870tys km tyle ze były juz w nim wtryskiwacze do wymiany
6 biegowa skrzynia to chyba najlepszy wynalazek w tym samochodzie przełożenie 1:1 jest na 5 biegu więc 6 jes nadbiegiem. Spokojnie mozna nim ruszyć z 2 ma fajny wyskok poniewaz 1 jest trochę krótka ale z przyczyn sprzegła nie polecam ruszac z 2 :-) Skrzynia bardzo dobrze zestopniowana biegi gładko wchodzą do tego silnika chyba jest to najlepsze rozwiazanie. Nie ma problemów ze wstecznym. Ogolnie to polecam na 3 biegu ma super przyspieszenie na 6 tez nie ma większych problemów z rozpędzeniem
trochę twarde i tłucze na dziurach ale to kombi więc może dla tego jest twardsze niż w B4 ale ogólnie to bardzo przyjemnie sie to auto prowadzi w szczególności po polskich drogach gdzie nawet czogł mozna rozwalic. Wiadomo na tych drogach zadne zawieszenie wiele nie wytrzyma ale jesli chodzi o komfort jazdy to całkiem pryzjemnie ponieważ dobrze trzyma się drogi
KOMBI trzeba umiec tym jechać na drodze nie odczuwa się tych prawie 5m ale prakowanie i jazda po miescie nie wprawionym w jezdzie daje trochę do myslenia widoczność do tyłu patrząc przez ramię nie zaciekawa trzeba dojsc do wprawy. Dziwnym wynalazkiem jest dla mnie mniejsze prawe lusterko ale juz się przyzwycziłem. Troche trzeba nim pojezdzić by sie do wszystiego przyzwyczaić szczególnie przy parkowaniach bo w jezdzie nie sprawia problemów
Co tu wiele pisać jak to w Audi wszytko na swoim miejscu. Intuicyjnie do wszystkiego mozna trafić. Pełna regulacja foteli i kierownicy elektryczne szyby i lustra klimatronik wszystkie przyciski lewarek zmiani biegów podłokietnik wszystko tak umieszcone że sprawia przyjemność z jazdy. Jesli chodzi o ergonomię przy moich 190cm wzrostu wszystko idelanie rozmieszcznoe
klimatronik działa całkiem dobrze chłodzenie i nagrzewanie w poządku ustawiam temperature i po wcisnieciu AUTO samo się reguluje by ja uzyskać. Pełno nawiewów sprawia że dosyc dobrze to wszystko działa
nie mam porównania co do aut tej samej klasy ale powiem jakie są moję odczucia. Miejsca jest naprawde bardzo duzo jak już pisałem mam 190cm wzrostu wiec o czymś to swiadczy i powiem że osoba jadaza za mna na tylnym fotelu moze spokojnie wycignąć nogi z przodu jak i z tyłu miejsca pod dostakiem nikt sie nie zciska mozna na uparetgo nawet w 6 osób jehać nie licząć bagaznika. Co do bagaznika w wersji kombi po rozłozeniu foteli można tam spokojnie spać na upartego nawet w 3 osoby choc w dwie jest o wiwle przyjemniej szczególnie wieczorami na pustym parkingu w lesie :-) Podwójna podłoga wiele schowków w bagazniku na brak miejsca nie ma co nażekac. Jak A6 to tylko w kombi
u mnie dopiero powyzej 2,5tys obrotów słychac silnik ostatnio jadac ok. 190km/h było słychac tylko szum wiatru nic nie gwizdze ani nie trzesczy. Poprostu cisza jest super
w drodze do niemiec 850km spaliła nie całe 3/4 baku ropy bak ma 80l srednie predkosci ok 140-160km/h w miescie troche wiecej ale w trasie przy tym aucie i tym silniku to doskonale lepiej byc nie może gdyby nia jezdizł tak ok 80-90km/h w trasie to bez problemu by spadła nawet do 6l srednio w trasie ok 7,5l ON w miescie cięzko to wyliczyc
jak za full opcje w kombi i 140km dieslu na 6 biegach z klimatronikiem nic lepszego
drobne wycieki ale przy rocznikiu 95 i 225tys km to chyba nie jest straszna sprawą. Zamki drzwi tzn te zatrzaski trzeba troszeczkę mocniej czasami zamykać ale po przesmarowaniu wszystko jes dobrze. Najważniejsze jest to by dbać o to auto wszystko zmieniac na czas i jezdzic tylko i wyłacznie na dobrej ropie i napewno bedzie służyc jeszcze wiele lat

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,2