Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Silnik 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Silnik : slaby stopien kompresji na niektorych cylindrach
spodziewalem sie wiecej po tym samochodzie. myslalem ze bedzie szybszy i tanszy w eksploatacji. na liczniku mam 280ty. zrobilem z tego 35ty.
dosc glosny na zewnatrz, jednak 5 cylindrow fajnie pracuje. elastycznosc slaba. turbo dziura ogromna. do 2000 obr/min nie jedzie. niby 140KM ale przy tej wadze i napedzie 4x4 jakos slabo czuc te konie (wczesniej jezdzilem golfem tdi 110KM ktory latał w porownaniu do A6)
ok, co prawda trzeba sie namachac przy 6cio biegowej skrzyni
quattro jeszcze mnie nie zawiodlo. chociaz na zakretach przy daniu w palnik ucieka tyl. na zakretach troche sie jednak przechyla, taki troche kanapowy samochod. duzy minus za slabe hamulce.
nie narzekam. do malego lusterka po prawej bylem juz przyzwyczajony
wszystko niby na miejscu ale sterowanie klimatronika mogloby byc wyzej i przyciski wieksze
klima dziala bez zarzutu. w zimie marzne. dlugo sie rozgrzewa (jak to disel) i chyba mam cos z nagrzewnica bo slabo grzeje (pomimo przeplukania ukladu)
miejsca pod dostatkiem. pozycja za kierownica troche za wysoka. pomimo roznych ustawien fotela jakos nie moge wygodnie dluzej wysiedziec (mam te lepsze fotele z boczkami i wysuwanymi spodami)
niezle jak na takie stare auto, ale spodziewalem sie jeszcze wiekszej ciszy
ceny klamotow w zamiennikach dobrej jakosci akceptowalne. spalanie 7,5 trasa, 9 miasto
moje auto bylo bardzo drogie jak na takiego rupcia i troche sie go naszukalem. ale trudno znalezc 4x4 w takim gabarycie w dieslu z klima. jakas alternatywa jest troche mniejszy i troche drozszy passat B5/B5G 4motion (tam tez siedzi torsen)
zaroweczki w zegarach i klimatroniku, pekniety amortyzator do paska PK
nie trzyma kompresji na dwoch garach jak nalezy :( co powoduje dokuczliwe problemy z odpalaniem na mrozach. przebieg 280ty. mam nadzieje ze realny. kupilem w uczciwym zrodle.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI quattro 140KM 103kW [l/100km]

8,2