Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Piotr, 5 lat temu
Silnik 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : quattro... W bardzo ciężki górskich warunkach dawało radę. Razu pewnego, nawi poprowadziła mnie w zimie przez.... stok narciarski. Miałem kapcie wielosezonowe. I auto nie zatrzymało się i nie zakopało.
Silnik : W trasie spalanie 5,5 przy eco, 8 litrów przy ŚREDNIEJ 150 km/h. W mieście ze 14, ale auta waży 1750.
Układ elektryczny : Elektryka trochę wkurzała.
Zawieszenie : Jak nie ma się ogarniętego mechanika to ciężko dojść do przyczyny ściągania auta. Wszyscy upierali się na elementy samych wahaczy. O elementach gumowych sanek zapomnieli.
Kupiłem za drobniaki auto zapuszczone. Z początku masa hajsu poszła na doprowadzenie jej do ładu, głównie zawieszenie i układ hamulcowy. Od tamtej pory auto jeździło jak przecinak. Czasem w zimie na weekendy zmieniałem kapcie na letnie żeby poświrować. Pod górkę na letnich na zaśnieżonej drodze ruszała. Po zrobieniu zawieszenia kierowanie dość precyzyjne, jednak w ogólnym odczuciu gumowate i zbyt silne wspomaganie. Tak, kupiłbym taką sztukę jeszcze raz, tylko w lepszym stanie blacharskim. I możliwe że ponownie kupie.
Nic, dosłownie NIC nie robiłem z silnikiem. Wymieniłem paski rozrządu, koła, pompę wody (zestaw startowy) i nic więcej poza standardowymi płynami. Od wymiany do wymiany oleju ubywało 3 mm na bagnecie.
Skrzynia manualna 6 biegowa. Dobre położenie lewarka, biegi fajnie wchodziły, przełożenia dobrze dobrane.
Auto trochę miękkie i układ kierowniczy przeciętny. Dla niektórych to będzie zaleta, dla mnie nie.
Gniła tylko tam, gdzie poprzedni właściciel(ka) obił(a). Auto stało cały czas pod chmurką i lakier trochę wypłowiał, ale lata robią swoje.
Lepsza widoczność we wszystkich kierunkach niż w najnowszej Insygnii.
Wszystko tam, gdzie powinno być.
Klimatronik, działał poprawnie. Wentylator zdechł i było trochę roboty przy naprawie
Objeździłem nią chorwację z Żoną i dwójką dzieci. Dało się pomieścić. Auto mega pakowne :)
Przy standardowych (120 km/h) prędkościach spokojnie da się gadać. Powyżej 160 robi się głośno. Przy 200 duży szum... ale bez tragedii.
Jeśli kupić utrzymany egzemplarz.... To nie ma co w nim naprawiać. Wszystko łatwe w naprawach, budowa prosta, pod maską dużo miejsca, pod auto od strony maski wchodziłem bez lewarka.
Byłem mega zadowolony z tego auta. Psuły się pierdoły nie wpływające na całokształt. No i duuużo tego zostało po poprzednim właścicielu.
Trochę problemów z elektryką, sprężynami gazowymi klap, zawiasy drzwi wyrobione, żarówki deski wypalone. Auto 23 letnie z przebiegiem 0,5 mln. km.....
Nic poważnego się nie uszkodziło. Raz zerwane koło pasowe, ale nic się nie przestawiło. A zerwane przez zjechany alternator.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI quattro 140KM 103kW [l/100km]

7,2