Ocena kierowcy - Audi A6 C4 S6 Avant

cila3, 15 lat temu
Silnik 2.2 Turbo 230KM 169kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Stały napęd w połączeniu z mocą. Przejedź się, a na pewno to docenisz.
Przeniesienie napędu : Nawaliła skrzynia koszt naprawy 4100 automat
Układ elektryczny : Naprawde drobne usterki
Zawieszenie
Wątpie czy istnieje lepszy samochód o takich właściwościach jezdnych i do tego kombi w tej cenie. Zawieszenie mniej wadliwe niż w modelach c5 i dużo tańsze.
Jeżdże z tym silnikiem od 7 lat, nie miałem z nim żadnych problemów. Podobno siada głowica, jeżeli jest zamontowany gaz. Audi 200 2.2t miał przejechane ponad 300tys. na gazie ok. 100tys. spisywał się znakomicie. Przy gazie i turbo konieczny zawór upustowy. Audi s6 z sekwencyjną instalacją: puki co współpracuje bez żadnych zarzutów
Manualna: trzeba być asem żeby ją zarżnąć. Minus dla automatu: naprawiałem ją w autoryzowanym serwisie. Stwierdzili że nigdy więcej takiej skrzyni się nie podejmą. Może powini składać rowery. Naprawa zajeła im ponad 2 miesiące mieli problem z cześciami, trzy razy ją składali. Teraz pracuje bez zarzutów
Nie polecam zamienników, szczególnie przednich wahaczy. Chamulce rewelacja, problem z tylnymi zaciskami, ale to chyba w każdym modelu audi, Trzeba o nie dbać, regeneracja kłopotliwa a koszt nowych w serwisie to 750 za strone
Sedan doskonała: Jestem niski a nigdy jeszcze niczego nie zarysowałem. Kombi: już przydają się lusterka.
Wszystko tam gdzie powinno być. Wnętrze wykonane z bardzo dobrych materiałów, bardzo funkcjonalne i przestronne mimo że zostało zaprojektowane 22 lata temu, wygląda świetnie
Webasto: nigdy u mnie nie działało,nie sprawdzałem czemu, zbędny luksus samochód szybko się nagrzewa. Klimatronik: daje rade, swoje lata ma w dwóch modelach wymieniałem zawór podciśnieniowy nagrzewnicy w s6 silniczki sterujące klapami nawiewu, w audi 200 tego problemu nie było
Bardzo dobra.
W kombi często coś trzeszczy w bagażniku. Kwestia poświęcenia odrobiny czasu na spasowanie dobrze tapicerki tego problemu by nie było gdyby ktoś kto tam zaglądał dobrze by to złożył.
Średnie zużycie gazu to 17.5/100 Coś za coś.
Bardzo trudno znaleźć dobry egzemplarz. W polsce oglądałem sześć egzemplarzy s6. Jeżeli zdecydujesz się na kupno tego modelu naprawde warto wydać ok. 30tys za granicą. Unikniesz dużych rozczarowań.
Mały wyciek z pompy wspomagania. Awaria składania się i podgrzewania lusterek. Po wymianie kompletnego zawieszenia musiałem wymienić przednie wahacze odradzam zamienniki nie wytrzymują za długo na naszych drogach. Po wizycie w serwisie nie działa centralny zamek, podświetlenie temperatury zew. w desce rozdzielczej i przy drążku zmiany biegów.
Awaria automatycznej skrzyni biegów. Kupiłem samochód z dobrze ukrytą awarią. Po naprawie pracuje bardzo dobrze.
Audi A6 C4 S6 Avant