Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Avant

marek3_14, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2013
Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM 130kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto bardzo wygodne, oszczędne, rodzinne przeznaczone na dalekie trasy. Jak na razie bez zastrzeżeń.
Inne : listwy z aluminium anodownego nie odporne na chemię bezdotykową
Coś wygodniejszego od mojego wcześniejszego Passata 1.9 TDI 130 KM (155 KM) jeździłem 12 lat teraz ma syn, ale zaczęły się wydatki po 270 000 km sprzęgło dwumas i turbina, Audi 6( 177 KM (204 KM 433 Nm) bardziej comfortowy. Masa i długość robi swoje więc mniej poręczny przy parkowaniu i w mieście. Kupiłem pod nasze nowe ,, psełdoautostrady'' (wystarczy że dwa tiry się wyprzedzają ?) i dalszą drogę i tu jest to czego oczekiwałem oszczędne, na baku 75 litra (opcja) robi około 1400 km w trasie i do 1000 km w trybie mieszanym.
Wystarczający. Jeśli chodzi o spalanie to średnio wychodzi 6.5 l/100 km. Tydzień temu byłem na Słowacji około 300 km 4 osoby, w jedną stronę wyszło 6,8 l/100 km, z powrotem 4,7 l/100 km zależy to wyłącznie od woli i temperamentu kierowcy. Celowo wybrałem manualna zafundowałem mu zaplanowane przed kupnem, lekkie wzmocnienie 204 KM i 433 Nm. Bardziej dla rodziny niż na wyścigi.
Przyzwyczaiłem się do 5 biegowej skrzytni, wsteczny do tyłu w Passacie. Tutaj świadomie 6 b. manual (automat bardzo spowalnia auto - jazda testowa) wsteczny do przodu - trochę mało intuicyjnie, ale to kwestia przyzwyczajenia. Multitronik dla kogoś mocno wygodnego i lubiącego remonty.
Idealnie - nic dodać nic ująć przy standardowym zawieszeniu.
Bardzo dobrze we wszystkich kierunkach. Szyba tylnej klapy dla mnie mogła by być nieco większa. Bixenon plus z automatyczną regulacją zasięgu i doświetlaniem - rewelacja, włączyć i zapomnieć źe są światła.
Wszystko dobrze, intuicyjnie i pod ręką. Małe zastrzeżenia do MMS PLUS, wybieranie celu w kilku językach poza Polskim. Aktualizacja i pokrycie map mimo nowych aktualizacji przynajmniej rok do tyłu. Nieuzasadnione cena aktualizacji map. Lepiej byłoby Mirror Link ze smartfona i Google map, ale nie można by było ,,strzyc klienta na kasę"
W większości używam okna panoramicznego, ale klimatyzacja i wentylacja bardzo dobra i wydajna dwustrefowa bez udziwnień - głównie przy szybkiej jeździe. Ogrzewanie jak na ropniaka dość szybkie. W zimie na początek dogrzewanie dupska i kierownicy elektrycznie..
Z przodu na szkolne 6, z tyłu na 5+
Jak na ropniaka bardzo dobrze.
Małe zużycie paliwa, silnik popularny, skrzynia standard, częśći na allegro 1/3 ceny w ASO do koloru do wyboru. Ceny serwisu powyżej przeciętnej, dla stałych klientów taniej, w zamian fajne przynajmniej w Rzeszowie imprezy, pikniki . Polecam Autorud.
Po 12 latach zadowolenia jazdy Passatem (kupiony w Autorud Stalowa Wola), postawiłem na markę premium. Liczę na rzetelność nie gorszą jak w VW a czas pokaźe.
25 000 km bez niespodzianek. Dwa przeglądy w/g komputera.
Listwy z aluminium anodowanego bardzo nieodporne na chemię z myjni bezdotykowych. Audi się do tego nie poczuwa ?. A przynajmniej dwa auta widziałem w ASO do wymiany listew.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]

6,3