Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Avant

Andre, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2012
Audi A6 C7 Avant 2.0 TDI 177KM 130kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo dobra 8 stopniowa skrzynia zmiany biegów
Bardzo wygodne auto dla rodziny i do firmy. Spokojnie można nim pojechać na spotkanie biznesowe, do teatru i na wycieczkę za miasto ;-)
Najsłabsza jednostka dostępna w tym modelu, jednak daje radę. Jeśli ktoś szuka wyścigówki to trzeba patrzeć na silniki 3.0 i wyżej. Dla mnie wystarczy (prędkość maksymalna uzyskana na A1 - 252 km/h i to nie "z górki" ;-)
Nieodczuwalna praca skrzyni. Automat który bardzo szybko pracuje nie tracąc czasu na "zastanawianie się" nad zmianą biegu.
Pewne trzymanie drogi, bardzo duży komfort prowadzenia. Przedni napęd daje duże poczucie bezpieczeństwa choć moim marzeniem jest Quattro.
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. Tył nieznacznie gorzej no ale mówimy tu o aucie w nadwoziu kombi o dość pokaźnych rozmiarach.
Wszystko czytelne. System MMi do szybkiego opanowania. Wpisywanie nazw miast i ulic za pomocą touch pada w nawigacji - duże ułatwienie. Całe sterowanie systemami przejrzyste. Przyciski, dzwignie, włączniki, pokrętła - pod ręką w zasięgu wzroku
Szybko schłodzimy wnętrze kabiny. W zimie na ciepło przyjdzie nam trochę poczekać ale wydaje mi się że tak samo miałem w poprzednim aucie (parkuje pod chmurką)
Dużo przestrzeni zarówno dla przednich użytkowników (nogi, głowa). Tył też trzyma poziom auta klasy premium. Schowki w drzwiach z przodu pomieszczą butelkę 1,5 l, przedni schowek całkiem ok. Dodatkowe miejsce w podłokietniku (mały na klucze i telefon oraz większy na ładowarki i inne przydatne przedmioty)
Cisza i spokój. Czasami na wolnych obrotach mam wrażenie że silnik nie pracuje. Brak "klekotu a'la kopciuch. Przy dużych prędkościach odczuwalny szum powietrza i praca silnika. Jednak jest to duże auto z małym silnikiem więc nie ma sensu się tego czepiać.
Spalanie na poziomie 8,1 l średnia (głównie po mieście). Przegląd duży w cenie wysłużonego golfa IV generacji. Biorąc pod uwagę cenę zakupu koszty utrzymania są na bardzo przyzwoitym poziomie. Regularnie serwisowany odwdzięcza się niezawodnością
Bardzo dobrze wyposażony, zaawansowany technologicznie samochód. Zapewnia kierowcy duży komfort podróżowania i poczucie bezpieczeństwa. Cena adekwatna do przyjemności jakie daje to auto
Nie stwierdziłem. Serwis na bieżąco i brak problemów ;-)
Nie stwierdziłem. Serwis na bieżąco i brak problemów ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]

6,7