Ocena kierowcy - Audi A7 I RS7 Sportback

Warszawiak, 8 lat temu
Silnik 4.0 TFSI 560KM 412kW
Rok produkcji 2014
Audi A7 I RS7 Sportback 4.0 TFSI 560KM 412kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : RS7 mozemy krecic do 1500KM bez wymiany silnika :)
Auto ktore jest bardzo "incognito" w miastach typu Warszawa/Krakow/Poznan nie rzuca sie w oczy. Nie znaczy to, ze osoby ktore kochaja motoryzacje nie zwroca uwagi. Praktycznie co tankowanie auta ktos podchodzi z pytaniem "Panie ile to ma koni? ile do setki? ale to musi palic etc." Na spotach robi lepsze wrazenie niz Ferrari czy uwielbiane prze Polakow Porsche. Auto dla osob ceniacych komfort i predkosc. RS7 jest idealnym samochodem rodzinnym z duzym bagaznikiem.
TFSI 4.0 DEMON! 3.9s do 100km/h robi swoje (Po Tuningu 2.3s do 100km/h). Przy S7 odczuwalem brak mocy przez co zmienilem S7 na RS7. Wrazenia lepsze niz w Nissanie GTR R35
Tiptronic - nie wiem czy mam co komentowac. Skrzynia 100000 razy lepsza i przyjemniejsza od S tronica. Posiadalem Audi S7 i Panamere w obu autach bieg 1-3 szarpal jak szalony w przypadku Tiptronica cos takiego nie ma miejsca. Jazda plynna i bez odczuwania zmiany biegow. W tybie dynamic samochod staje sie demonem szybkosci i dopiero wtedy czujemy zmiane biegow ale tez moc tego auta. A manualna zmiana biegow i charakterystyczne dla RS7 i RS6 "lutu tu tu tu tu" sprawda ogromna frajde.
Quattro - Chyba wiecej nie trzeba pisac. Snieg/Deszcz/Sucha Nawierzchnia samochod jest przyklejony do drogi.
Posiadam pakiet RS Dynamic Plus ktory sprawia, ze samochod jest sztywny jak diabel ale wystraczy uzyc trybu comfort aby przyjemnie i spokojnie jezdzi po Warszawie, Krakowie czy nawet Lodzi!
brak zastrzezen
brak zastrzezen
Napisze tylko 4 osoby 190-205cm i 500km do przejechania. Nikt nie nazekal na brak miejsca.
Checesz miec cichsze auto nie zamawiaj RS7 ze sportowym ukladem wydechowym ;) Ja osobiscie chcialem glosne i szybkie auto i takie jest wlasnie Audi RS7, powiem tak jest za bardzo wysciszone. Stojac na zewnatrz auto jest piekielnie glosne(przegazówka).
Nie uzywam systemu start/stop. Podane wartosci sa bez uzywania systemu start stop. Samochod w okresie docierania pali jak smok spalanie w miescie dochodzilo do 25L/100km, po okolo 10 000km wszystko sie zmienia. W miescie spalanie 11-18L, zalezy od stylu jazdy i korkow. Przy plynnej jezdzie i swiatlach od czasu do czasu 11L. Pilowanie od swiatel do swiatel 18L (dynamic). Minimalne spalanie jakie udalo mi sie uzyskac to 7L/100km! To nie zart, system 4 cylindrow dziala tak jak powinien. Podobno rekordzisci schodza do 6.8L. Tak to mniej niz podaje producent i to nie zart. Trasa i jazda 140-220km/h spalanie 10-14.5L. Trasa i jazda 220-305km/h spalanie 14.5-19L. Jazda na torze 22-35L. Dla ciekawych Pakiet RS Dynamic Plus. Historie ze spalaniem 20L+ mozna wlozyc miedzy bajki. Tak duze spalanie jest tylko w okresie docierania (kazdy samochod sie dociera!) lub na torze. Polecam zakup auta z hamulcami ceramicznymi. Auto swoje wazy a ceramika robi swoje. Jesli chodzi o bang and olufsen polecam osobom ktore sluchaja plyt CD w innym wypadku nie odczujemy roznicy miedzy bose.
5/5 nie ma co tu pisac. Osoby ktore pisza ze w tej cenie maja Nissana GTR i Audi A7(duzo jest takich komentarzy w internecie) nie jezdzili Audi RS7. GTR to plastik w srodku przeznaczony dla 2 osob(ta... 4 miejesca przejedz jako pasazer 500km i powiedz mi, ze to samochod dla 4 osob). W audi 4 osoby czuja sie komfortowo i nie musze stawac co 100km jak w przypadku GTRa gdzie mi d... udpada a plastik udaje Carbon. za 200 000zl dodatkowo mamy potwora o mocy 1000KM. "Mowie jak jest".
Brak
Brak, gwarancja 5 lat chyba nie musze wiecej pisac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 TFSI 560KM 412kW [l/100km]

12,2