Ocena kierowcy - Audi V8

kamald@op.pl, 15 lat temu
Silnik 3.6 quattro 250KM 184kW
Rok produkcji 1988
Audi V8 3.6 quattro 250KM 184kW 1988-1994 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : tarcze chamulcowe typu ufo-coś niebywałemo ,jeżel są w dobrym stanie(wymiana średnio co 100000km koszt 1-1500pln)są niesamowicie skuteczne(bez abs blokują koła w sekundzie)i świetnie odprowadzają ciepło przez swoją niezwykłą budowę
Pierwsza luksusowa limuzyma Audi-Postarali się żeby nie ustępowała BMW lub Mercedesowi pod żadnym względem a nawet technologicznie sporo ich wyprzedzała.wystarczy wymienić że w standardzie skóra,płna elektryka,klimai wiele innych za które u konkurencji trzeba było dopłacać a dodatki typu telefon,Fax czy telewizor z vhs w latach 88-94 t coś niesamowitego
Do silnika nie można mieć zastrzeżeń.Nie ma możliwości żeby nie zapalił nawet z największe mrozy.Kultura pracy jest wzorowa na niskich obrotach i małym obciążeniu jest niestłyszalny a kiedy trzba płynie z niego muzyka widlastej óseki.potężna moc pozwana na osiągnięcie ponad 270 km/h a to robi wrażenie!!
jeżeli pilnuje się stanu oleju działe wyśmienicie ale w powypadkowych egzemplażach czasem szwankuje elektronika-ale łatwo jest naprawić.ja kupiłem auto z niedziałającą skrzynią(jeździł tylko do tyłu)i w ciągu 2 miesięcy samemu rozebrałem naprawiłem i złożyłem ją choć nie miałem żadnego doświadczenia w naprawie automatu-więc da sie:)
QUATTRO-i wszystko jasne.Prowadzi się niezwykle pewnie np bmw lub mercedes kryją się w tym segmencie ze swoją nadsterownością.Chociaż jak się chce można tą wielką moc wykorzystać do łatwego wyprowadzenia w poślizg i robienia tzw bączków:)
Jak w prawie każdym samochodzia luksusowym,duże szyby i lusterka...
Dostęp do knsoli i wszystkich przycisków bardzo dobry chwila na obeznanie i można jechać
Centralka w tym aucie mogła by ogrzać dworzec,klima też badzo sprawna,i t pneumatyczne sterowanie-ekstra...ja mam jeszcze webasto więc nic mi więcej nie potrzeba
Duużo miejsca choć na pierwszy rzut oka wydaje się mniej niż w bmw7 ale bo zasiądnięciu złudzenie znika,delikatnie ustępuje S-klass ale to 35 mm to naprawde niewiele:)
poniżej 100 nic nie słychać,powyżej 200 zaczyna się konkretny świst ale kto u nas tyle jeździ:)
oj tu jest mniej szczęśliwie dla oszczędnych ale to lupsusowa limuzyna a nie \"ciągle cieńko\" czy tico musi spalić za to na trasie tempomacik na 80-90 i schodzi poniżej 10 L/100 km
luksusowe auto za grosze!
jak się dba to ni zawodzi,jak ZAWISZA
same się praktycznie nie zdażają

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 quattro 250KM 184kW [l/100km]

17,6